Холодні дні скорочення світлового дня може серйозно зіпсувати настрій.
У той час як деякі люди можуть відчувати себе більш втомленими або млявими в цю пору року, інші можуть відчувати хронічні та більш серйозні симптоми. Йдеться про сезонний афективний розлад.
Дієтолог Емі Девісі розповіла Health, що можна компенсувати принаймні частину цієї зимової нуди.
Ось п'ять речей, які варто додати до свого раціону, щоб підняти настрій природним шляхом цієї зими.
Додайте більше пробіотиків
Мікробіом кишечника - це колонія з понад трильйона мікроорганізмів, які живуть переважно в товстій кишці. Дослідження виявили, що це мікробне співтовариство має тісні зв'язки з мозком через мережу нервів, що з'єднує дві частини тіла під назвою кишково-мозкова вісь, яка може відігравати важливу роль у настрої та розладах настрою, таких як депресія.
Дієтолог Крістен Карлі пропонує вживати більше продуктів, багатих пробіотиками, які є живими мікроорганізмами, які допомагають корисним кишковим бактеріям рости та процвітати. "Пробіотики в таких продуктах, як йогурт, кімчі та кефір, можуть підтримувати здоровий мікробіом кишечника", - сказала вона.
Віддайте перевагу вітаміну D
Пріоритетність вітаміну D є одним із способів підняти настрій цієї зими. Сонячне світло є основним способом отримання вітаміну D, що може бути проблематичним у темні зимові місяці, каже доктора наук, керівник стаціонарної психіатрії в медичному центрі Тафтса Мішель ДіБлазі.
ДіБласі пропонує вживати рибу, як-от лосось і тунець, або продукти, збагачені вітаміном D, такі як апельсиновий сік і мигдальне молоко. Вітамін D також можна знайти в певних грибах, залежно від способу їх вирощування.
Вживайте продукти з високим вмістом омега-3 жирних кислот
Жирна риба, насіння льону та волоські горіхи - ці продукти підтримують здоров'я мозку та вироблення серотоніну.
Деякі дослідження показали, що омега-3 можуть допомогти зменшити симптоми депресії.
Приправте їжу шафраном
Шафран є одним із найдорожчих інгредієнтів на ринку. Але, можливо, варто витратити гроші, якщо ви намагаєтеся підняти собі настрій.
"Шафран, який часто називають "золотою спецією", цінується не лише за його кулінарне використання, але й за його потенційні властивості покращення настрою", - сказала дієтолог Лорен Манакер із Південної Кароліни.
"Згідно з дослідженнями, шафран може мати антидепресивну дію, допомагаючи полегшити симптоми легкої та помірної депресії", -сказала Манакер.
Вона додала, що спеція містить активні сполуки, такі як кроцин і шафранал, які можуть впливати на рівень серотоніну в мозку.
Приймайте пребіотики
Покращити настрій можуть не лише пробіотики, але й пребіотики. Пребіотики - це тип клітковини, що міститься в таких продуктах, як часник, цибуля, банани та спаржа, які живлять пробіотики.
Оскільки пробіотики можуть покращувати настрій, має сенс, що споживання більшої кількості їх їжі - пребіотиків також може опосередковано підвищити настрій. Овес, цибуля-порей, яблука, бобові та насіння льону також є хорошими джерелами пребіотиків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де знайти сили під час сезонної депресії: ці поради допоможуть побороти сум та гнітючий настрій
Відмовтеся від алкоголю
Більше перебування в приміщенні може призвести до збільшення споживання алкоголю, але дієтолог Адріан Ернандес, сказав, що найкраще обмежити споживання, якщо ви прагнете регулювати настрій.
"Надмірне вживання алкоголю може суттєво вплинути на настрій", - сказав Ернандес Health.
Вживання алкоголю може заважати сну, здоров'ю кишечника та засвоєнню необхідних мікроелементів, усе це може вплинути на настрій, а також призвести до інших проблем зі здоров'ям.
Жінки можуть відчувати менше щастя, ніж чоловіки. На такий феномен звернули увагу під час досліджень та психологічних спостережень
Це викликає багато питань про можливі причини, які можуть впливати на рівень щастя жінок у порівнянні з чоловіками. Є чотири ключові аспекти, які можуть грати важливу роль у формуванні рівня щастя серед жінок.
Коментарі