48% працюючих жителів Росії постають перед фінансовими труднощами.
За чотири минулі роки цей показник зріс. 2020 року про регулярні проблеми з грошима повідомляли 35% росіян. Про це свідчать результати дослідження аналітичного центру російського Національного агентства фінансових досліджень, передає The Moscow Times.
34% опитаних росіян кажуть, що відчувають фінансові труднощі часто. 14% відповіли, що дуже часто. У 45% рідко виникають проблеми із грошима, у 5% - ніколи.
Найстійкішими до фінансових труднощів виявились молоді росіяни до 25 років і люди з вищою освітою. У цих категоріях частка тих, хто відзначив відсутність проблем із грошима, становила 17% і 9% відповідно.
Серед тих, хто відчуває проблеми з фінансами, 55% сказали, що це негативно впливає на ефективність їхньої роботи. Найнегативнішими наслідками виявилось зниження мотивації (23%), погіршення уваги та концентрації (19%), загальне падіння працездатності (17%), витрата робочого часу на розв'язання особистих фінансових проблем (11%), посилення дратівливості (8%).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська економіка втрачає здатність фінансувати війну - ISW
При цьому російська влада заявляє, що громадяни з кожним роком стають все багатшими.
У Росстаті заявляють, що зростання реальних зарплат мешканців РФ у вересні прискорилося до 8,4% у річному вираженні проти 7,7% місяцем раніше.
У вересні у Держдумі РФ заявляли, що кожна п'ята сім'я з дітьми не може дозволити собі нічого, окрім їжі.
"Від 45% до 60% сімей отримують достатньо для покупки їжі та одягу, але вже не можуть купити холодильник та телевізор. Іншими словами, дійсно бідних сімей з дітьми - 70% від загальної кількості всіх сімей з дітьми, які проживають у країні", - сказала голова думського комітету із захисту сім'ї, питань батьківства, материнства та дитинства Ніна Останіна.
Під кінець третього року війну стали очевидними критичні проблеми в російській економіці. В ній почали з'являтися тріщини, пишуть західні ЗМІ.
Одним із найбільших показників, який свідчить про проблеми, є ненормально низький рівень безробіття в Росії, який опустився до 2,3%.
Коментарі