Старшокласниця Джуліана Кепке стала єдиною вижилою пасажиркою після аварії літака LANSA Lockheed L-188 24 грудня 1971-го в джунглях Перу. Дівчина 10 днів блукала джунглями.
В переддень Різдва, рейс літака перуанських авіаліній LANSA затримувався. На борт літака зайшли 92 особи - 6 членів екіпажу та 86 пасажирів. Дослідниця птахів Марія Кепке з Німеччини та її донька Джуліана летіли до міста Пукальпа. Хотіли зустріти Різдво з батьком дівчини - зоологом Гансом-Вільгельмом Кепке. Він проводив дослідження в джунглях Амазонки.
Через 40 хв після зльоту капітан корабля побачив перед собою грозовий фронт. Вирішив летіти прямо на нього і не змінювати курс через і так велику затримку літака. О 12:36 на висоті 6400 м. в у крило літака вдарила блискавка. Почалася пожежа в паливному баці, відпадало крило. З висоти 3200м впав у тропічний ліс за 20 хв польоту від Пукальпе. Сильна злива загасила пожежу, невеликі частини зруйнованого літака непомітні з повітря. За годину на місце аварії прилетіли рятувальники. Але не могли точно визначити, де впав літак. Не могли навіть приземлитися через джунглі. Усіх, хто був на борту, оголосили загиблими.
Джуліана пролетіла у вільному падінні майже 3 км. Її ряд крісел випав, коли у літака відламалося крило. Удар пом'якшили дерева і пологий пагорб, куди звалився лайнер. Вона досі була прив'язана ременем безпеки до крісла - це її врятувало від смертельних травм. Дівчинка знепритомніла і прийшла до тями тільки наступного ранку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тіла жертв авіакатастрофи їли вижилі пасажири
Дівчина мала важкий струс мозку, розрив підколінної зв'язки, перелом ключиці, розбите око, порізи кінцівок. На ній легка сукня та одна сандалія. Серед розкиданих фрагментів багажу Джуліана знайшла пакет із льодяниками. Школярка використовувала ціпок, щоб відганяти отруйних змій. Щодня Джуліана з'їдала по кілька цукерок та пила дуже багато річкової води. Мухи відклали в рані на плечі личинки, виразка не гоїлася.
На 10 день виснажена дівчина побачила човен біля берега. Неподалік була невелика хатина рибалок з дахом із пальмового листя. Усередині — мотор і каністра з бензином. Джуліана ним залила рану на плечі. Вдалося вимити близько 30 черв'яків. Джуліана залишилася в хатині переночувати.
Вранці місцеві лісоруби з маленького містечка Пуерто Інка погодували нещасну, потім обробили рану. На човні за десять годин доправили до лікарні. Там дівчину полікували, вкололи антибіотики. Наступного дня після порятунку вона побачила батька. Усі вважали дівчину загиблою.
Джуліана вказала рятувальникам місце аварії літака. 12 січня вони знайшли тіло її мами. Жінка теж пережила катастрофу, але була сильно поранена і померла за кілька днів після аварії. Та сама доля спіткала ще 13 людей, які залишилися живими після падіння. Інші пасажири та члени екіпажу розбилися. Після катастрофи Джуліана у Німеччині вивчилася на біолога та отримала ступінь доктора наук, вийшла заміж. Живе у Мюнхені. Кілька разів відвідувала місце катастрофи і не боїться авіаперельотів.
Стюардеса Весна Вулович з Югославії залишилася живою після падіння літака 26 січня 1972-го. Увійшла до Книги рекордів Гіннесса і стала світовою знаменитістю. Місцеві жителі виявилися на місці падіння уламків літака раніше рятувальників. Вони розбирали фрагменти і намагалися знайти тих, що вижили. Селянин Бруно Хонка найшов Весну, надав їй першу допомогу. Перше, що вона попросила, повернувшись до тями - покурити.
Коментарі