четвер, 25 червня 2026 15:32

Вишня і черешня не для всіх: кому слід обережно їсти літні ягоди

Вишня і черешня не для всіх: кому слід обережно їсти літні ягоди
Вишня і черешня під забороною: кому варто бути обережними Фото: pinterest

Сезон вишні та черешні у розпалі. Багато хто намагається скористатися нагодою поласувати свіжими ягодами.

Проте, попри всю їхню користь, лікарі та дієтологи нагадують, що для деяких людей ці плоди можуть бути не такими безпечними, як здається. У певних випадках варто знати міру або й зовсім відмовитися від них.

Кому не рекомендується вишня

Від вживання вишні слід утриматися:

при загостренні захворювань шлунково-кишкового тракту;

при виразковій хворобі та гастриті з підвищеною кислотністю;

у разі індивідуальної алергічної реакції на вишню або черешню.

Людям із чутливою зубною емаллю варто обмежувати споживання вишні, оскільки органічні кислоти можуть пошкоджувати емаль. Після вживання ягід рекомендується прополоскати ротову порожнину водою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покращує сон та знижує тиск: яка сезонна ягода має стати звичною у літньому раціоні

Коли варто бути обережними з черешнею

Черешню не рекомендується вживати у великих кількостях людям із надмірною вагою та цукровим діабетом через високий вміст природних цукрів - глюкози та фруктози. Також не варто нею зловживати за схильності до діареї або підвищеного газоутворення.

Увага: Цей матеріал має виключно загальноосвітній характер і не є медичною консультацією. Інформація призначена для ознайомлення з можливими симптомами, причинами та методами виявлення захворювань, але не повинна використовуватись для самодіагностики або самолікування. Gazeta.ua не несе відповідальності за діагнози, поставлені на основі матеріалів сайту. У разі проблем зі здоров'ям обов'язково зверніться до кваліфікованого лікаря.

Зараз ви читаєте новину «Вишня і черешня не для всіх: кому слід обережно їсти літні ягоди». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути