У порівнянні з солодкими фруктами в ягодах менше фруктози і більше корисних для травлення пектинів і клітковини. Тому нїх можна їсти без обмежень.
Для перетравлення фруктів необхідні певні ферменти, які присутні не у всіх. У разі їх нестачі, фруктоза не засвоюється і може нашкодити здоров'ю: з'являються набряки, знижуються життєвий тонус і настрій, в організмі накопичуються токсини. Також фруктоза сприяє ожирінню. Тому надмірно захоплюватися фруктами не варто, краще віддати перевагу ягодам.
Це відмінне доповнення до ранкової каші, бо добре поєднуються з крупами. А в якості перекусу підійде суміш із сушених ягід і горіхів.
Шипшина
Це чемпіон серед ягід за вмістом вітаміну С. У шипшині аскорбінова кислота не руйнується в процесі сушіння і повністю зберігається до самої весни. Щоб не втратити корисні речовини, шипшина має бути правильно висушена. Найкраще сушити ягоди при кімнатній температурі в добре провітрюваному приміщенні далеко від прямих сонячних променів. При таких умовах сушка займе досить багато часу - до трьох тижнів.
З сухих ягід шипшини готують вітамінний напій, який можна змішувати з будь-якими соками. Щоб його приготувати, треба 30 ягід потовкти в ступці, залити літром гарячої води, температурою близько 80 градусів і настояти в термосі протягом 12 годин. Такий напій допоможе зміцнити імунітет, відновити сили після хвороби, він корисний дітям, дорослим і літнім людям, адже більшість з нас відчувають дефіцит вітаміну С.
Обліпиха
В обліписі містяться три головних антиоксиданту - вітамін Е, вітамін С і вітамін А. Вони допомагають відстрочити появу ранніх зморшок і вікових захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали найкращі продукти для підвищення імунітету
Журавлина
У цій кислої ягоді багато вітаміну Р (укріплює стінки судин) і вітамінів групи В (покращують обмін речовин і беруть участь в процесі кровотворення). Також - велика кількість калію, необхідного для підтримки здоров'я серцевого м'яза. Містить велику кількість органічних кислот, які відіграють важливу роль в білковому і вуглеводному обміні, в побудові клітинних мембран і зміцненні судин і капілярів.
Кизил і барбарис
Ці ягоди прискорюють метаболізм, сприяючи розставання із зайвими кілограмами, містять пектинові речовини, що поліпшують травлення і обмінні процеси.
Крім ягід, восени радять їсти виноград, сливи, гарбуз.
Коментарі