Чашка кави зранку може не тільки збадьорити та підняти настрій.
Помірне споживання кофеїну - близько трьох чашок кави або чаю на день - може бути корисним для здоров'я, оскільки пов'язане з нижчим ризиком розвитку кардіометаболічної мультиморбідності.
Такі дані нового дослідження, яке опублікували у журналі Ендокринного товариства Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.
Кардіометаболічна мультиморбідність, або КМ, - це співіснування щонайменше двох кардіометаболічних захворювань, таких як ішемічна хвороба серця, інсульт і діабет 2 типу.
"Споживання кави та кофеїну може відігравати важливу захисну роль майже на всіх етапах розвитку КМ", - каже провідний автор дослідження доктор Чаофу Ке, доцент кафедри епідеміології та біостатистики Університету Сучжоу (Китай).
Дослідники проаналізували дані близько 180 000 осіб з UK Biobank - великої біомедичної бази даних, в якій ведеться довгострокове спостереження за людьми. В учасників дослідження спочатку не було кардіометаболічних захворювань.
Учасники самі повідомляли про споживання кофеїну у вигляді кави, чорного або зеленого чаю, а також про кардіометаболічні захворювання, які в них розвинулися, на підставі даних первинної медичної допомоги, лікарняних карток і свідоцтв про смерть.
Згідно з результатами дослідження, люди, які споживали кофеїн у помірних дозах, мали знижений ризик виникнення нових кардіометаболічних захворювань. Ризик знижувався на 48,1 %, якщо вони випивали три чашки кави на день, або на 40,7 %, якщо вони вживали від 200 до 300 міліграмів кофеїну на день, порівняно з людьми, які не пили або пили менше однієї чашки, сказав Ке.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через день, тиждень, місяць: що станеться з організмом після повної відмови від кави
Як прокоментував CNN доктор Грегорі Маркус, заступник керівника кардіологічного відділення з наукової роботи та професора медицини Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, дослідження мало великий обсяг вибірки і використовувало безліч біомаркерів для підтвердження отриманих результатів, що робить його серйозним дослідженням впливу кофеїну на здоров'я серця.
"Ці спостереження поповнюють зростаюче число доказів того, що кофеїн і зазвичай споживані натуральні речовини, що містять кофеїн, такі як чай і кава, можуть зміцнювати здоров'я серцево-судинної системи", - сказав Маркус у своєму електронному листі.
Водночас, оскільки дослідження є обсерваційним, воно може лише показати зв'язок між кофеїном і здоров'ям серця, сказав він. Насправді причиною поліпшення здоров'я серця можуть бути інші чинники, додав він. Наприклад, можливо, ті, хто частіше вживає ці речовини, також схильні до здоровішого харчування або більш фізично активні.
Пиття води після вживання кави є корисною звичкою, яка приносить багато користі для вашого організму.
Кофеїн, що міститься в каві, має сечогінні властивості. Це означає, що споживання кави може спричинити підвищене виділення рідини з організму. Хоча дослідження показують, що кофеїн не завжди призводить до суворої дегідратації, все ж після його вживання повідомляється про зниження рівня води в організмі. Ось чому важливо заповнювати втрати рідини, вживаючи воду.
Коментарі
1