Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації ломбардів Юлія Рожкова, 30 років:
- Так, у ломбарди іноді приносять крадене. Найчастіше це трапляється на ринках. Але ми не зацікавлені їх приймати. Бо міліція може прийти з постановою й вилучити речі. Якщо хтось викликає у працівника ломбарду підозру, відмовляємо. Наприклад, коли погано вдягнений сумнівного вигляду чоловік викладає купу золотих прикрас.
Зазвичай міліція звертається до нас із запитом, в якому просить надати інформацію з приводу тієї чи іншої речі або осіб, які її закладали. Ломбарди протягом 10 днів зобов'язані дати відповідь. І якщо річ знаходять, правоохоронці її вилучають. Виходить, що ми програємо двічі - коли видали кредит і коли втратили предмет застави. Збитків ломбарду ніхто не компенсує.
Щоб здати щось під заставу потрібно мати документ, який засвідчує особу. Якщо ломбард приймає речі без документів, може втратити ліцензію. Але бувають такі випадки, що людину в черзі просять здати річ на її паспорт. Це відстежити ми не можемо.
Так само не знаємо, звідки до нас прийшов товар. Чеків не вимагаємо. Якщо, наприклад, техніку принесли без документів, то просто її оціночна вартість буде нижчою.
53% українців вважають за краще зберігати заощадження вдома. Такі дані компанії Gfk Ukraine за опитуванням 2007 осіб віком від18 років
Комментарии