Росіянам доходить тільки через бій - навіть і барабанний

А українець Лисянський на "Неві" таки приплив перший! Цікаві подробиці першої російської навколосвітньої експедиції інколи вражають. Пам'ятаєте, другим кораблем, "Надією", керував Іван Крузенштерн, якому російські джерела зазвичай приписували першість в цій подорожі? Виявляється, щодо командування вітрильником там були великі питання! Але чому?

Іще про росіян. Коли кораблі їхньої першої навколосвітньої експедиції допливли до Бразилії, виявилося, в що в експедиції два начальники, кожному з яких цар-батюшка пожалував начальництво грамотою з власним підписом - капітан-лейтенант Крузенштерн і камергер Резанов. Причому, в останнього дата грамоти була пізніша, отже, він начальник. А не оголошував цього аж до Бразилії, бо в європейських портах Крузенштерн, а за ним і всі офіцери могли відмовитися йти далі і повернутися в Росію сушею.

Виявляється, зробити це слід було перед строєм на шканцях, під барабанний бій... А оце приватно не зараховується. Резанов був цивілом і таких статутних тонкощів просто не знав

І ось в Бразилії Резанов показав свою фількину грамоту Крузенштерну приватно. Нуль реакції. Старпому Ратманову приватно. Нуль реакції. Він ось так, приватно, показував її усім офіцерам, однак ніхто не вважав, що він прийняв командуванням експедицією. Виявляється, зробити це слід було перед строєм на шканцях, під барабанний бій. Тоді да. А оце приватно не зараховується. Резанов був цивілом і таких статутних тонкощів просто не знав.

Але які все ж таки дикуни. Вони досі такі. Тільки під барабани щось доходить.

PS. Найцікавіше, що сучасні історики обсмоктують цю ситуацію і шукають в цьому якихось інтриг Резанова. Він, мовляв, спеціально не оголошував під барабани, бо щось затівав. Тобто незнання статуту вони не можуть навіть припустити.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі