Точно є у вас в холодильнику. Овоч, що дасть фору суперфудам

Нещодавні дослідження виявили в моркві біоактивні сполуки, які можуть допомогти захистити від лейкемії та інших видів раку

У моркви дуже дивна репутація: звичайний, звичний і трохи нудний коренеплід.

Тому думаю, варто розказати вам про неї більш детально.

Вуглеводи. Морква складається з води та вуглеводів. Це факт. Вуглеводи - завжди ланцюжки цукрів, пов'язані між собою. Але при цьому морква є умовно добрим джерелом клітковини: одна морква середнього розміру - 2 г. Клітковина в цьому плані виступає буфером, і цукри не так швидко всмоктуються в кров. Морква часто має низький глікемічний індекс (ГІ), який є показником того, як швидко продукти підвищують рівень цукру в крові після їжі. У моркви умовно-низький ГІ, від 16 до 60 залежно від зрілості та сорту - найнижчий у сирої молодої моркви, трохи вищий у вареної та найвищий у пюре.

Пектин - це основна форма розчинної клітковини у моркві. Це хороший пребіотик - те, на чому приживається корисна мікрофлора

Клітковина. Пектин - це основна форма розчинної клітковини у моркві. Це хороший пребіотик - те, на чому приживається корисна мікрофлора. Розчинні волокна вміють знижувати рівень цукру в крові, уповільнюючи всмоктування цукру та крохмалю. Живлять корисні бактерії у кишківнику.

Круто, що у моркві є й нерозчинні волокна - це целюлоза, геміцелюлоза та лігнін. Нерозчинні волокна можуть знижувати ймовірність запору та сприяти регулярному випорожненню кишківника.

Морква - класне джерело біотину, калію та вітамінів A

Вітаміни та мінерали. Морква - класне джерело біотину, калію та вітамінів A (з бета-каротину), K1 (філохінону) та B6.

Вітамін А: морква багата бета-каротином, який тіло перетворює на вітамін А. Знаємо що це підтримка зору + важлива для зростання, розвитку та якісної імунної функції, включаючи АІЗ.

Біотин: вітамін B, раніше відомий як вітамін H, відіграє важливу роль у метаболізмі жирів та білків.

Вітамін K1: також відомий як філлохінон, вітамін K1 важливий для згортання крові та у зв'язці з вітаміном Д підтримує здоров'я кісток.

Калій: важливий мінерал контролю артеріального тиску.

Вітамін B6: група пов'язаних вітамінів, B6 бере участь у перетворенні їжі на власне енергію.

Каротиноїди. Це речовини з потужною антиоксидантною активністю, які пов'язані з покращенням імунної функції та зниженням ризику захворювань, включаючи хвороби серця, дегенеративні захворювання. Також це деяка протекція від деяких видів онко. Бета-каротин, основний каротин в моркві, перетворюється на вітамін А. Жиророзчинний, без жирів не їмо.

Основними рослинними сполуками моркви є:

Бета-каротин - помаранчева морква супербагата на бета-каротин. Всмоктування сильніше (до 6,5 разів), якщо морква приготована.

Альфа-каротин - антиоксидант, який, як і бета-каротин, частково перетворюється на вітамін А.

Морква багата на лютеїн - один із найпоширеніших антиоксидантів, важливий для здоров'я очей

Лютеїн - один із найпоширеніших антиоксидантів у моркві, важливий для здоров'я очей.

Лікопін - яскраво-червоний антиоксидант, що міститься у багатьох червоних фруктах та овочах, включаючи червону та пурпурову моркву. Лікопін знижує ризики розвитку онкологій та підтримує серцеву функцію.

Поліацетилени - нещодавні дослідження виявили у моркві біоактивні сполуки, які можуть допомогти захистити від лейкемії та інших видів раку.

Антоціани - потужні антиоксиданти, що містяться у темній моркві.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі