Історичну драму "Владика Андрей" 51-річного режисера Олеся Янчука покажуть у кінотеатрах із 4 вересня. Вона присвячена митрополитові Української греко-католицької церкви Андреєві Шептицькому. У Києві її демонструватимуть у семи кінозалах.
Допрем"єрний перегляд фільму відбувається в столичному кінотеатрі "Київ".
— Мали зняти сцену в Маріїнському парку столиці. У кадрі два пенсіонери розмовляють на лавці. Нам заборонили знімати без дозволу міської адміністрації. Сказали, що мусимо надати сценарій, копії всіх паспортів знімальної групи й заяву, яку розглянуть упродовж 30 днів. Довелося знімати в іншому парку, — розказує Янчук.
Робота над картиною тривала понад два роки. Її кошторис 10 млн грн. Зйомки відбувалися в Львові, на Прикарпатті, в Чернігові, Криму, Ватикані та Австрії. Львівська облрада виділила знімальній групі 300 тис. грн.
Митрополита грають троє акторів. Маленького Шептицького — 13-річний львів"янин Роман Гринів. Молодого священика — актор столичного театру ім. Івана Франка Тарас Постніков, 31 рік. Шептицький у літньому віці — івано-франківський актор 55-річний Сергій Романюк.
— Раніше я втілював однотипних героїв: військових, в"язнів. В останньому фільмі Романа Балаяна "Райські птахи" грав полковника КДБ. Шептицький — нова сторінка в моїй творчості, — запевняє він.
Перед зйомками актор три дні провів у Крехівському монастирі на Львівщині.
— Хотів відчути ауру митрополичого життя, — пояснює режисер. — Сергієві дали кімнату для гостей, вікна якої виходили на цвинтар. Вона не опалювалася, була зима. У піст їв те, що й монахи. Через три доби телефонує: "Я вже все відчув, заберіть мене звідси!"
Янчук відомий кінопортретами голови ОУН Степана Бандери у фільмі "Атентат. Осіннє вбивство в Мюнхені" та головнокомандувача УПА Романа Шухевича, в стрічці "Нескорений".
— Коли знімав перший фільм "Голод 33", вивчав за кордоном архіви. У них відкрив для себе постать Андрея Шептицького, — розказує він.
Коментарі