Від певного часу в міській забудові з'явилося модне явище, яке називають джентрифікацією. Тобто — ошляхетненням. У Гамбурґу, в Гафен-сіті, припортові склади перероблені на респектабельні офіси та готелі; канали й затоки забудовані елеґантними житловими будинками. Пішохідні мости перекинуті над каналами — їх тепер більше тут, як у Венеції та Амстердамі.
Квінтесенція всього — 20-поверхова філармонія: дзеркально-прозора, майже повітряна споруда над Ельбою, надбудована над старим 6-поверховим пакгаузом. Меґапроект вартістю півмільярда має стати візитною карткою міста — символом традиції й модерності. У пакгаузі обладнані гаражі, сьомий поверх добудований як готель, восьмий відведений під кав'ярні й крамниці, решту — під два концертні зали з найновочаснішим обладнанням. А нагорі заплановані кілька люксусових апартаментів із розкішними краєвидами навсібіч.
Мені видають будівельну каску й ґумові чоботи
Мені пощастило — колеґа взявся мене провести в неділю на самісіньку гору. Мені видають будівельну каску й ґумові чоботи, а тоді ще й підсовують папірець для підпису — інструкцію з техніки безпеки.
Й ось ми дивимося згори на місто. Колеґа пояснює: ось там — ратуша, там — твій готель, а ось тут — церква святого Миколая.
— А де Феддель? — запитую й помічаю, як товариш бентежиться, хоч я мовив це без жодного заднього умислу. Просто чомусь саме тут, у мільйонерському пентхаусі, мені пригадалося, що є десь неподалік район іміґрантів, здебільшого безробітних, котрі, вірогідно, не потраплять ніколи ані до цього помешкання, ані навіть до філармонії. Хоча, безумовно, ошляхетнене Гафен-сіті відкрите для всіх. І навіть оцей будинок буде доступний для кожного, навіть для українців, — принаймні до восьмого поверху.
Комментарии
8На Заході популяризують виставку худ.творінь із різних використаних речей за участю також і японця. Прочитана газета, використані порожні пляшки та пакети з-під молока, зношені речі і т.п. м. знову стати привабливими для ока. Така виставка під відкритим небом всім доступна.
Дек. років творила митець Elle - Mie Ejdrup Hansen свою роботу "Linien". Якими смішними здаються тепер гітлерівські бункери. 70р. для історії - капля в морі. Посміхнеться доля й іншим.
"Як і архітектура, виражає дизайн свою особливу культуру - та сприйняття мистецтва на різних іст.етапах. Та ще дизайн повинен також функціювати: щоб Ним м. було користуватися, щоб був міцним. Дизайн охоплює все від ножів та виделок (ст.приборів) до дорожних знаків, меблів, плакатів, потягів та ел.мельниць. Людина, вважають на Заході, так багато оточена дизайном щодня, що рідко задумується над тим, хто власне художньо зконструював стілець, на якому ти сидиш. Деякі особливі витвори мають т.хор. якість, що сі виробляються та продаються 50-60 р. після їхнього проектування" Згадалося ще одне брехливе гасло, як й інші лозунги: іскусство д. прінадл. народу?
такої філармонії потрібно відповідно вдягнутися, мати солідні кишенькові гроші і т.п. В Німеччині економіка тримається на рівні в кризовий період. Дякую.
...Ви не володієте поняттями німецької психології, менталітету... Вони можуть й до такої філармонії йти одягнувшись як на авсфлюг...
...Цікаво... дуже цікаво... Які знедолені наші співвітчизняники за кордоном..!... Цікаво на кого розраховано цей витвір..?... Автор мабудь забув, що вже більше 20 років як нема Радянського Союзу... й нема кого дурити... Нагадаю, що зараз навіть в селі є не тільки телевізор, а й інтернет...
Від кожного по здібностям, кожному по потребах.
В яблучко.