Не можна заборонити поетам чи письменника йти до парламенту. Якщо олігархам з сумнівно нажитими капіталом, відставним бюрократам, співачкам та екс-спортсменам можна хотіти стати нардепом, то чому цьго не можна поетам та письменникам? До того ж, це не найгірші люди, і вони точно зроблять парламент більш українським по духу.
Історія України та багатьох інших країн Східної Європи багата прикладами, коли письменники та поети творили політику. Подивіться на двохсот-гривневу чи двадцяти гривневу купюру — там зображені письменники та поети. Правда не завжди їх перебування у владі добре закінчувалось для країн. Українця можна згадати того ж Володимира Винниченка. Від його перебування у владі, м'яко кажучи, мало кому було користі. Тому його на купюрах і нема.
Сьогодні, як і раніше, письменник в Україні - більше, ніж письменник. Тут ми схожі з Росією. Ще Євген Єтушенко писав "Поэт в России - больше, чем поэт". Це вина нашого політичного режиму. Якби було більше демократії, реальних політичних та економічних свобод, може письменникам і не треба б бути в політиці. А так — нічого погано в присутності тієї ж Марія Матіос, Василя Шкляра чи братів Капранових у Верховній Раді не бачу. Хоча, не знаю, як вони справлятимуться з проблемами, які потребують більш практичний спосіб мислення та досвід. Бо ж не всі творчі люди можуть виглядати органічно під час роботи в комітетах Ради чи законотворчій діяльності. Але на трибуні вони виглядатимуть досить органічно і переконливо. Вміння красиво говорити — характерна риса для таких людей. Вони, я думаю, будуть все ж ходити на роботу. Той же Рінат Ахметов цього не робить.
Як розвиватиметься їхня творчість при депутатському значку? Не думаю, що онардеплювання поставить крапку на творчості. Всі вони ще не старі люди, тому ще порадують нас новими творами. В той же час, у них є певний життєвий досвід, який допоможе їм у депутатській дільності. В крайньому разі ми не можемо сказати, що вони щось погане зробили для України. Тому я тільки вітаю намагання їх стати народними обранцями.
понедельник, 06 августа 2012
18:28

Письменники в Раді працюватимуть краще за Ахметова
×
Комментарии
11Какая разница, о чем говорить с трибуны, если толку от этого нет никакого. Говорильщиков и так очень много в Раде, а профессионалам не пробиться. Так не только в Раде. Посмотрите, кто влез в денежные потоки. Создаются так называемые "команды", которые наносят только вред своими организованными действиями как делу, так и обществу. И цель одна- набить свой карман, запудривая мозги окружающим, и не умея при этом приносить пользу. Умные руководители ограничивают власть этих "команд" своевременными рокировками.
Поети, вчені та інші представники інтелігенції в Раді значно дієвіші і чесніші ніж оті хто там зараз сидить і вичавлює з держави гроші. Врешті парламент - це представницька сила і не треба бути економістом, або філологом, щоб зрозуміти що законів ківалових-калєснічєнок приймати не треба...Ефективність роботи першої української Ради була набагато ефективнішою, чеснішою і українською ніж цей ринок, що зараз під куполом
Та не був Винниченко антисемітом і до єврейських погромів не був причетним! Навіщо Мідянка береться фальсифікувати і перекручувати? Із національної солідарності до власників великих купюр, до власників банків чи до відомомого фальсифікатора історії міністра освіти? Чи це Мідянка так ґранти відробляє?
Книги мытцив не покупают беда
Одна загроза існує - "зажиріють"
Этого татарина вообще давно за яйца взять!
Все ринулись до кормушки .
Одни других не лучше.
Гомно- простите- кнопкодавами может быть и обезъяна, а не только поэт. Рождённый пить -
-бать не может
Раз автор блевотины не гнушается цитированием: "сапожник пусть рассуждает не выше сандалии". Петро, вякал бы ты в своем свинарнике. Задолбали уже эти мухосранские знатоки!
Ти, падло, драпатимеш скоро в свою рашу. Чмо падлюче...
Пущай луччэ рОманы тискаЮТь, а работать может только пролетариат.