Близько 30 чоловіків облили червоною й чорною фарбами два відділення "Сбербанка" в Миколаєві 21 березня. На фасаді написали: "Посібник Кремля — геть з України!". В Краматорську на Донеччині вхід до "Сбербанка" заклали мішками із цементом, піском, шлакоблоком і балонами з водою. На вікна наклеїли синьо-жовті наліпки.
— Акції проти банку змушують нас максимально швидко знайти варіанти відходу з українського ринку, — говорить голова правління "Сбербанка" Герман Греф, 53 роки. — Поки що не можу сказати — в Україні буде банк проданий чи ліквідований. Вивчаються всі можливості.
— Продаж банку — скоріше за все основний варіант їхнього виходу з України. Однак навряд чи найближчим часом вони перестануть працювати. Бо акції людей не впливають на їхню щоденну операційну діяльність, — каже економіст Олександр Жолудь, 36 років. — У банку достатньо активів. Тому, навіть якщо оголосять про вихід з ринку — грошей буде достатньо, щоб виплатити своїм вкладникам депозити. Зараз їхні кошти в безпеці, бо влада заборонила російським банкам виводити капітал за межі України.
Ще один варіант виходу з ринку: поступово скоротити кількість банківських операцій і запустити процедуру легального закриття банку.
Натомість націоналізація "Сбербанка" може створити проблеми. Бо тоді Росія подасть на нас у міжнародний суд, що примусово забираємо її установи. Є шанси, що виграє його.
Активні протести проти російського "Сбербанка" почалися 7 березня. Тоді в установі заявили, що готові приймати клієнтів із паспортами самопроголошених ДНР і ЛНР.
Коментарі