Щороку зростає кількість українців, які емігрують в Африку. Нині їх там близько 20 тис. Для життя обирають як розвинені країни — Кенію, Ефіопію, так і бідні — Мозамбік, Нігер. Найбільше в Африку виїжджає жінок, які вийшли заміж за африканських студентів.
— Не варто думати, що українки їдуть туди в рабство чи джунглі. Часто їхніми обранцями стають діти чиновників, міністрів, бізнесменів. Після одруження жінки здобувають певний статус у їхньому суспільстві. Наприклад, у 1990-х українка була заступницею генерального прокурора в Мозамбіку, — розповідає 31-річний Олександр Мішин, співзасновник Центру дослідження Африки.
Також в Африку їдуть наші лікарі, інженери, військові та моряки.
— У країнах Східної Африки є попит на українських лікарів. У Лівії до громадянської війни 2011-го працювали до трьох тисяч наших медиків. Багато наших архітекторів й інженерів роблять у сфері енергетики, будівництва, інфраструктури. Будують заводи, стадіони, дороги, — говорить Олександр Мішин. — Геологи досліджують морські шельфи поблизу берегів Африки. Шукають поклади нафти, золота, діамантів та інших мінеральних ресурсів. Ангола, Ефіопія, Туніс, Алжир, Нігерія стрімко розвиваються. Тому в найближчі п'ять-сім років в Африці виникне потреба в українських вчителях, фахівцях агросектора, спеціалістах із будівництва, програмістах.
Оформлення дозволу на проживання чи роботу в африканських країнах займає два-три місяці.
— Наші консули швидко видають візи, відповідають на запити, — каже Мішин. — Перед виїздом у будь-яку країну Африки обов'язково потрібно зробити багато щеплень. Налаштуватися на екзотичну їжу, складний клімат і санітарні умови.
5 тижнів триває обмін українського посвідчення водія на німецьке. Вартість залежить від федеральної території. У Берліні — 42,6 євро, в Північному Рейні — 43,4. Для обміну складають теоретичний і практичний іспити. Надають паспорт, біометричне фото, чинні міжнародні водійські права та їх переклад німецькою. Додатково можуть запросити свідоцтво з курсів надання першої медичної допомоги, довідки від офтальмолога, про фізичну та психічну стійкість.
Коментарі