Понад 9 тис. іноземних студентів навчатимуться в українських університетах. Це майже на 3 тис. більше, ніж торік. Такі дані оприлюднило Міністерство освіти України. Найпопулярніші спеціальності — медицина, менеджмент, стоматологія, фінанси і право.
— В першу чергу студенти-іноземці мають оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні. Для цього надати міграційній службі пакет документів — фотографію 3 на 4, копію паспорта українською мовою, страховий поліс. Ця процедура займе не більш як 15 діб, за законодавством, — каже 27-річний Арам Асрян, керівник юридичної компанії "Аксіома". — За оформлення посвідки розраховується університет. Іноземний студент платить 200 гривень державного мита й тисячу — за страховий поліс.
Відмовити у виданні посвідки можуть, якщо студент нелегально перебуває в Україні чи не надав усіх документів з обов'язкового переліку.
— На період оформлення посвідки в Україні перебуватиме на підставі візи. Якщо іноземець приїхав із країн СНД, 90 днів може жити без неї. У разі відрахування з університету посвідку анулюють. Іноземець не матиме права лишатися в Україні, — пояснює юрист. — Після отримання посвідки на тимчасове проживання студент-іноземець повинен за 30 днів оформити прописку. Для цього слід звернутися до Центру надання адмінпослуг за місцем проживання. Більшість університетів дозволяють реєструватися у студентських гуртожитках. Якщо за місяць цього не зроблять, заплатять 51–85 гривень штрафу.
Коментарі