5% від загальної кількості позичальників українських банків не знають про свій кредит.
Про це повідомив заступник директора департаменту збору боргів колекторного агентства Verdict Дмитро Терлецький.
"Якщо одного прекрасного дня вам дзвонить співробітник якогось банку і повідомляє про прострочення по кредиту, який ви не брали, означає ви стали жертвою шахраїв. Вони користуються зайвою довірливістю потенційних жертв, які залишають свої документи на зберігання або в заставу. Таке часто відбувається при неофіційному працевлаштуванні, коли паспорт і ідентифікаційний код залишаються у працедавця як гарантія порядності найнятого працівника", - пояснив Терлецький.
Ще одна поширена схема, за словами експерта, здійснюється недобросовісними співробітниками банків. Найчастіше - агентами точок продажу кредитів.
"Кредит на людину фактично оформляють, але в останню мить повідомляють йому про нібито відмову. Засмучений клієнт йде додому, навіть не підозрюючи, що через 30 днів йому подзвонять колектори і повідомлять про існування простроченої заборгованості", - сказав Терлецький.
За його словами, в таких випадках проводиться розслідування колекторами і службою безпеки фінустанови. Є низка випадків, результат яких практично завжди буде не на користь обдуреного. Наприклад, якщо свого часу "боржник" втратив паспорт. Єдине, що може його врятувати, - своєчасна заява в міліцію, зареєстрована раніше дати підписання кредитного договору.
"Щоб не платити чужий кредит, проявляйте крайню обережність при поводженні зі своїми документами. Не можна віддавати їх на зберігання людям, які за родом своєї діяльності не мають права їх зберігати, йти на поводі у знайомих, котрі переконують вас оформити на себе кредит для якоїсь компанії", - попереджає Терлецький.
Коментарі