На тлі продовження української кампанії ударів середньої та дальньої дальності на території ТОТ Криму виникли проблеми з електропостачанням і паливом.
Крим залишають не тільки туристи, а й представники призначеної Москвою "влади", співробітники служб безпеки і навіть військові.
Про це повідомив Інститут вивчення війни (ISW).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З "перлини імперії" на ахіллесову п'яту Росії: WSJ про новий статус окупованого Криму
Кампанія ударів України проти нафтової інфраструктури та військової логістики РФ помітно ускладнює життя на окупованому півострові.
В Криму суттєво посилився дефіцит палива. Зокрема, "губернатор" Севастополя Михайло Развозжаєв дав зрозуміти, що поки не відновить продаж цивільному населенню, оскільки запаси палива розподіляються насамперед для критично важливих секторів: охорони здоров'я, громадського транспорту та інших об'єктів інфраструктури.
Тим часом 26 червня очільник РФ Володимир Путін продовжив заборону експорту нафти і нафтопродуктів до 31 грудня 2027 року. Диктатор ввів його у грудні 2022 року. Продовження ембарґо на тлі постійного дефіциту палива і стрибків цін, ймовірно, має переконувати, що РФ, попри актуальні економічні труднощі, не збирається дотримуватися західних санкцій.
Проблема не тільки в наявності палива, а й у доступі до електрики: 25 червня кримський окупаційний енергетичний оператор "Крименерго" заявив про введення тимчасових обмежень на електропостачання з метою запобігання перевантаженню мереж. Обмеження електроенергії спричинили перебої з водопостачанням. Зупинилася частина насосних станцій російського підприємства "Води Криму".
Призначений РФ "керівник" Криму Сергій Аксьонов оголосив про надзвичайний стан (НС) у Криму для "упорядкування економічних питань". В ISW помітили, що попри НС, окупаційним урядам дозволяють обминати обмеження та бюрократію. Це, своєю чергою, впливає на операційне управління.
На тлі напруженої ситуації люди масово залишають окупований Росією Крим. Помічено, що на Керченському мосту, за даними моніторингових каналів, утворилися черги з приблизно 2,4 тис. авто. При цьому на в'їзді до окупованого Криму - з таманської сторони мосту - черг не спостерігають.
В Інституті вивчення війни припускають, що серед людей, які залишають півострів, ймовірно, є:
- російські туристи;
- мешканці окупованого Криму;
- російські військовослужбовці;
- співробітники служб безпеки;
- окупаційні чиновники.
"Відтік цього населення з Криму може призвести до короткострокових демографічних наслідків, які можуть посилюватись у довгостроковій перспективі, якщо українська кампанія ударів продовжиться", - підсумували американські аналітики.
На виїзді з Криму перед Керченським мостом 24 червня утворилася черга з автівок на понад 10 км
Затор починається від пропускного пункту перед мостом і закінчується в районі села Іванівка у Керченському районі, його довжина - понад 10 км, а кількість авто в ньому - близько 1,5 тисячі. Водночас окупаційна влада запровадила на півострові жорсткі оглядові заходи на контрольно-пропускних пунктах.




















Коментарі