Фінські науковці з'ясували вражаючий факт про загальний наркоз. Виявилося, що на половину пацієнтів він діє не так, як лікарі очікують: людина лишається в свідомості й пам'ятає все те, що відбувалося під час операції. Пише відоме британське видання Dailymail.
Вчені з Університету Турку в Фінляндії провели експеримент, за умовами якого 47 цілком здорових людей увели в стан загального наркозу й спробували їх розбудити.
Половину піддослідних вдалося одразу привести до тями, просто підвищивши голос чи злегка струснувши їх. 42% добровольців розбудити не вдалося, однак з'ясувалося, що увесь той час, що на організм діяв анестетик, вони залишалися в свідомості. Болю ніхто не відчував, але мозок їх продовжував відстежувати все, що відбувається довкола. Дехто навіть запам'ятав сам процес операції, хоча й дещо туманно.
"Майже всі піддослідні розповіли, що це було схоже на сон, змішаний з реальністю", — каже автор дослідження Антті Реонсуо.
Експеримент показав, що мозок людей, уведених у стан загального наркозу, реагує на дивні, нелогічні фрази й намагається їх зрозуміти. Змушують його активуватися й будь-які тривожні звуки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємниці мозку: чому сни забуваються і як їх запам'ятати
Результати дослідження засвідчили, що під впливом загального наркозу людина спершу впадає в глибокий сон, а потім переходить на вищий рівень свідомості. Протягом усього періоду перебування під дією анестетика ці стани чергуються між собою.
Раніше розповіли, що Супрун розвінчала міф про бахіли. В. о. міністра охорони здоров'я України відповіла, чому в лікарнях просять надягати на взуття ці захисні чохли й чи можна цього не робити. Свої твердження Супрун аргументувала результатами наукових досліджень і досвідом європейських країн.
Коментарі