Зима - час активізації вірусів, коли наш організм потребує додаткового захисту.
З початку епідсезону 2024/2025 вже 941 629 людей перехворіли на ГРВІ, грип або COVID-19. Тому використання медичних масок залишається одним із важливих способів убезпечити себе та інших. Про це інформує МОЗ.
Маска знижує ризик передачі вірусів повітряно-крапельним шляхом, особливо у місцях, де складно дотримуватися соціальної дистанції. Вона не лише допомагає захистити вас, але й мінімізує ризик зараження оточуючих, навіть якщо у вас немає симптомів.
"Носіння маски - це проста й ефективна дія для збереження здоров'я. Бережіть себе та своїх близьких", - наголошують в МОЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому бактерії стають сильнішими: наслідки неправильного приймання антибіотиків
Коли слід одягати маску:
1. Якщо у вас є симптоми застуди, кашель чи ви не можете залишитися вдома.
2. При захворюванні на ГРВІ, грип чи підозрі на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска допоможе обмежити поширення вірусів.
3. При догляді за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип.
4. У місцях великого скупчення людей, щоб додатково захиститися.
5. Якщо ви медичний працівник, який контактує з пацієнтами із респіраторними симптомами чи проводить процедури, що потребують стерильності.
Від початку повномасштабного вторгнення українці майже перестали вакцинуватись проти Covid-19. Кількість провакцинованих людей залишається на дуже низькому показнику.
Якщо раніше у місяць вакцинувалось по 100, по 150 тис. українців, то станом на зараз щомісячна кількість вакцинованих українців дуже рідко коли перевищує 5 тис.
Пік Covid-19 в Україні був у серпні. Домінуючим штамом цього сезону є "Флірт" ("FLIRT"), який характеризується легшим перебігом хвороби, але він швидко поширюється. Прогнозується, що ця хвиля до кінця року буде тільки зменшуватись.
Коментарі