Ексклюзиви
середа, 22 січня 2020 11:47

Доведено шкоду від електронних сигарет - дані дослідження ВООЗ

Доведено шкоду від електронних сигарет - дані дослідження ВООЗ
У ВООЗ заявляють про доведену шкоду від електронних сигарет. Фото: fp.com.ua

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що електронні сигарети небезпечні та шкідливі для здоров'я.

Цю заяву опублікували на офіційному сайті ВООЗ.

Наразі невідомо, як довго можна "безпечно" використовувати електронні сигарети (Electronic nicotine delivery systems, скорочено ENDS - Gazeta.ua.)

"Немає сумнівів, що вони шкідливі для здоров'я та не є безпечними, але зарано давати чітку відповідь щодо тривалості впливу їх використання", - йдеться в статті.

Вейпінг особливо небезпечний для підлітків - мозок людини розвивається до віку понад 20 років, і вживання вейпів може внести непоправні зміни. Це пошкоджує серцево-судинну та дихальну систему людини, а ще може нашкодити малятам в утробі матері.

Надходить все більше свідчень, що ENDS може спричинити пошкодження легенів. 17 вересня 2019 року Центри контролю та профілактики захворювань США розпочали екстрене розслідування зв'язків між використанням вейпу та смертю від травми легень. До 10 грудня повідомили про понад 2409 випадків госпіталізації та 52 підтверджених випадки смерті. Аналогічні розслідування розпочалися щонайменше в п'яти країнах світу.

Тож інформація про те, що вейпінг безпечніший, ніж паління традиційних сигарет, є хибною, стверджують в організації. Так само спостерігають звикання, адже аерозоль ENDS містить нікотин. Окрім того, зазвичай містять токсичні речовини, включаючи гліколь, який використовується для виготовлення антифризу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені виявили зв'язок між електронною сигаретою та раком

За даними ВООЗ, сьогодні існує 15 тис. смаків електронних сигарет, зокрема із жувальною гумкою і цукровою ватою, щоб зацікавити молодь.

Для тих, хто використовує вейп, намагаючись кинути палати, ВООЗ має ремоментації.

"Існують інші перевірені, безпечніші та ліцензовані продукти, такі як лікування нікотиновими препаратами (наприклад пластири), а також гарячі лінії підтримки курців, які намагаються кинути палити, мобільні повідомлення та спеціалізовані методи лікування від тютюнозалежності", - нагадують в організації.

У листопаді 2019 року у Бельгії внаслідок куріння вейпу помер 18-річний хлопець. Вперше на території Європи офіційною причиною смерті визнали вейп.

Зараз ви читаєте новину «Доведено шкоду від електронних сигарет - дані дослідження ВООЗ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути