Четвер, 4 жовтня, 22:41
На 59-річну Галину Мацьопу із села Шибалин Бережанського району на Тернопільщині нападає вовчиця. У дворі кусає жінку за ліве стегно.
На крик із хати вибігає донька Світлана. Б'є звіра по голові палицею. Вовчиця відскакує. Намагається знову напасти. Жінки встигають забігти до хати. Викликають поліцію.
– На вулицю вийшла, бо собаки гавкали. Вовчиця й схопила за ногу, – говорить Галина Мацьопа. – Спершу подумала, то лисиця. Але по хвосту зрозуміла, що інша тварина.
Поліцейські приїжджають із кількома мисливцями. Звір утікає. Фельдшер Лідія Козовська, 40 років, обробляє постраждалій рани:
– У Галини покусане стегно. Але рани не рвані.
Хата її – крайня в селі. За нею – луки.
Наступного дня вовчицю вбили двоє чоловіків у сусідній Званівці.
Галина Мацьопа йде в лікарню. Їй роблять щеплення проти сказу
А в цей час:
– Тисяча гривень в унітаз пішла! Через тебе, криворукого! – кричить харків'янка Ольга Михайленко, 29 років, на чоловіка 30-річного Олександра.
Він забрав у приватного кондитера 3-кілограмовий торт. Його дружина замовила на день народження своєї матері. Біля під'їзду перечепився і впав на торт. Той зім'явся.
– Вибач. Поїдемо завтра в кондитерський магазин. Купимо найкращий, – каже Олександр.
Ольга плаче. Йде на кухню.
– У мами завтра ювілей – 60 років. Хотіла порадувати великим якісним тортом. Зробила його знайома кондитер. Без добавок. Тільки натуральні продукти. Мала сама забрати, але лишилася вдома, бо розболілася голова. Попросила чоловіка з'їздити після роботи. І отаке – не довіз.
Вранці пара купує торт у кондитерському магазині за 450 грн. Зім'ятий їдять самі.
Киянин Володимир Марков, 31 рік, змітає в під'їзді дев'ятиповерхівки в Оболонському районі осколки розбитих пляшок. Їх компанія підлітків кинула у Володимира, коли вийшов зробити зауваження.
– Живу сам, – каже чоловік. – Пізно повернувся з роботи і хотів уже лягати спати. Аж тут крик, гам і регіт. Матюки такі, аж вуха завертаються. Вийшов у під'їзд до ліфта, а там четверо пацанів пиво хлебчуть. Років по 17 усім. Попросив вийти з будинку і бухати на вулиці. У відповідь двоє кинули в мій бік тару. Ухилився. Пляшки розбилися об стіну. Поки оговтався, вони втекли.
![Марші за права тварин пройшли в багатьох містах України наприкінці вересня. Люди вимагали заборонити використовувати звірів у цирках, закрити хутряні ферми й контактні зоопарки. ”Ватажок зграї в зоопарку не народиться”, – розмірковує художник Володимир КАЗАНЕВСЬКИЙ](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/863/863274_2_w_590.jpg?v=0)
Майже 30 тис. залізничних вагонів лишилися на окупованій Росією території України. 85 із них купили за кредит Європейського банку реконструкції та розвитку. Ці кошти виплачуємо досі.
Судам не довіряють 78,5% українців. Позитивно оцінюють їх роботу – 12% громадян. Решта не визначилися, йдеться в дослідженні Київського міжнародного інституту соціології.
Укрзалізниця поділить потяги на три класи – економ, стандарт і комфорт. До останнього увійдуть вагони не старші 10 років. "Стандарт" – до 20. "Економ" – понад 20 років.
Майже 8 млн українців отримують зарплату неофіційно. Всього в країні працюють 26 млн людей, за даними Держстату.
Сенат США визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Сполучені Штати Америки стали 17-ю країною в світі, яка ухвалила таке рішення. Раніше це зробили Україна, Австралія, Ватикан, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, Португалія, Угорщина.
11,8 мільярда гривень військового збору заплатили українці в бюджет держави з початку року до вересня. Податок ввели 2014-го. Становить 1,5% від місячного доходу
60,3 тисячі нових автомобілів купили українці за перші дев'ять місяців 2018-го. Найпопулярніші марки – Toyota, Renault, Volkswagen
"Одна з проблем – трудова міграція українців в інші держави. Працевлаштованих громадян стає менше, а кількість пенсіонерів росте. Якщо ситуація не зміниться, 2020–2021 роки стануть критичними для України", –
Олександр САВЧЕНКО, економіст
У старшого брата три роки тому після застуди почали боліти вуха. Думав, то наслідки хвороби. Закапував їх краплями, відігрівав. А якось зомлів посеред вулиці. Перехожі викликали "швидку". Медики діагностували важку форму менінгіту. Якби привезли на 10 хвилин пізніше – помер би, сказали.
Олексій Шемотюк
Сина в 11 років сильно побили троє однокласників. Хотів усе вирішити полюбовно, перебалакав з їхніми батьками і попросив вплинути на дітей. Але за тиждень сина побили знову. По черзі з'їздив додому до нападників. Дав по морді батькові кожного з них. Питав: чи зрозуміли, за що? Всі ствердно кивали головами. Більше сина ніхто в школі не чіпав.
Валерій Адамченко
РПЦ тупає ногами й падає на підлогу
Всі дії Російської православної церкви за останні місяці – це реакція маленької дитини. Знає, що вчинила неправильно, але тупає ногами, падає на підлогу і кричить, що все одно буде, як вона хоче. Вже не буде.
Вселенський патріархат знав, що Москва незаконно утримує в орбіті свого впливу віруючих України і Білорусі. Але не зважувався говорити про автокефалію для Києва. Був залежний від Москви фінансово. До того ж тривалий час міжнародну політику робили насамперед США і Росія. Тепер світ багатополярний. Вплив РФ падає. Вселенський патріарх зважив на це і зрозумів: треба змінювати напрямок руху.
Людмила ФИЛИПОВИЧ, релігієзнавець
Садовий, Гриценко і Вакарчук не будуть в одній команді
За півроку після президентських будуть парламентські вибори. Мета більшості теперішніх кандидатів другого ешелону не перемогти весною 2019-го, а завести свою фракцію у Верховну Раду. Бо Україна – парламентсько-президентська республіка.
Маєш фракцію – впливаєш на політику країни. Ні – ти невдаха. Така ситуація у "Самопомочі". Її рейтинг на рівні 4–6%, на межі проходження у Верховну Раду. Тому Андрій Садовий і балотуватиметься в президенти.
Йому під час кампанії доведеться воювати не лише з владою, а й із колегами по опозиції. Бо саме за ці голоси він боротиметься. Подібна ситуація в Анатолія Гриценка. Розмови про об'єднання лідера "Самопомочі" з главою "Громадянської позиції" і Святославом Вакарчуком заради загального успіху країни – це видавання бажаного за дійсне. Такого союзу не буде.
Віктор ТАРАН, політолог
![](https://static.gazeta.ua/img2/cache/gallery/863/863274_1_w_300.jpg?v=0)
Із другом перестали спілкуватися після 20 років знайомства. Він – парафіянин православної церкви Московського патріархату, а я – Київського. Раніше ніколи не обговорювали релігійних питань. А це він заявив: якщо Україна отримає томос, то візьме зброю в руки і вбиватиме таких "розкольників", як я.
Олексій, 39 років
Двоюрідний брат почав блювати під час розпису в загсі, бо напередодні пересвяткував із друзями початок нового життя. Вирвав собі під ноги. Церемонію припинили на 20 хвилин, поки у вбиральні приводив себе в порядок.
Микола, 31 рік, Дніпро
Переїхав із Черкас до Києва з дружиною рік тому. Почали нормально заробляти. За півтора місяця подзвонив тещі й попросив не слати нам щотижня передачі з продуктами, бо можемо їх купити. Образилася. Досі не розмовляє зі мною.
Сергій, 27 років
Коментарі