середа, 04 листопада 2020 18:22

Сім'я молиться на чистий унітаз. Купили його в кредит

Найцікавіші події листопада

1 листопада

"Гей-парад" – це комедія про стереотипи, – каже режисер Олексій Доричевський, 29 років. – У київській "хрущовці" живе сім'я. Мати-вчителька, безробітний батько, двоє дітей-дармоїдів, кум-гомофоб. На комуналку не вистачає. Держава пропонує незвичайну субсидію. Щоб її отримати, треба прожити три місяці з геями, за сюжетом.

Це провокація. Сім'я не помічає проблем у стосунках. Кожен вважає себе кращим за інших. Моляться на чистий унітаз. Купили його в кредит та постелили червону доріжку з лінолеуму. Символізує хибні цінності.

Вистава "Дикого театру" "Гей-парад"

Київ, Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1

Автор: gettyimages.com
  Англійський географ і письменник Джон Барроу 1754 року зобразив на гравюрі процес виготовлення віскі. Сушений солодовий ячмінь подрібнюють і замочують у воді. Цукор розчиняється – й утворюється сусло. Додають дріжджі, починається бродіння. Після переганяння напій містить майже 60 відсотків алкоголю. Доходить у діжках із-під хересу чи бурбону. Віскі можна назвати шотландським, якщо воно бродило понад три роки саме в регіоні Шотландії
Англійський географ і письменник Джон Барроу 1754 року зобразив на гравюрі процес виготовлення віскі. Сушений солодовий ячмінь подрібнюють і замочують у воді. Цукор розчиняється – й утворюється сусло. Додають дріжджі, починається бродіння. Після переганяння напій містить майже 60 відсотків алкоголю. Доходить у діжках із-під хересу чи бурбону. Віскі можна назвати шотландським, якщо воно бродило понад три роки саме в регіоні Шотландії

1 листопада

– Київський будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського на Ярославовому валу зруйновано на 65 відсотків, перспективи відновлення примарні, – говорить керівник віртуального музейного хабу Museum Sikor Sky Віктор Гріза, 55 років. – Спробували відтворити будівлю у 3D-моделі.

Батько Сікорського був професором психіатрії, елітою дореволюційного Києва. Демонструємо, який вигляд мав його кабінет. Є зала піонерів повітроплавання французького винахідника Луї Блезіо, російського пілота Петра Нестерова, українського математика Миколи Делоне. Мапа Києва 1911 року, на якій позначено визначні місця, пов'язані з ­авіацією. Моделі першого гелікоптера Н-1 Сікорського та літака БіС-2, яким він уперше піднявся в небо. Плануємо створити 3D-статую самого авіаконструктора, який зустрічатиме відвідувачів.

Відкриття онлайн-музею авіації та модерну MUSEUM SIKOR SKY, sikorsky.kiev.ua

1–8 листопада

– Це аналіз моєї творчості з 1970-х по 2020 рік, – каже художник 60-річний Олег Тістол. – Таку назву обрав, бо ювілей випадає на 24 серпня. До того ж у мене ніколи не було начальника. Художник – це професія про незалежність.

Центральна картина називається "Шлях". Це 2013-й. Наче відчував, що пора говорити про серйозне. Зазвичай у моїх роботах немає підтексту, але тут є: в майбутнє потраплять не всі.

Образ жінки на полотні – це художниця Марина Скугарєва, моя дружина. Протягом усієї творчості була моделлю. Включив до виставки приватну та важливу роботу. Це 1988 рік. Писав Марину в Баришівці під Києвом. Вона заводить годинник покійного батька. Коли відві­ду­вачі зроблять коло по залу, то побачать картину 2020-го. Той самий мотив, Марина та годинник, через 30 років.

Виставка Олега Тістола "60 років незалежності"

Львівська галерея мистецтв, вул. Коперника, 15

5 листопада

Дія драми "Атлантида" відбувається 2025-го на звільненому від окупантів Донбасі. Регіон став непридатним для життя. Ті, хто залишився, долають наслідки екологічної й гуманітарної катастроф, за сюжетом.

Головні ролі виконали колишній розвідник, менеджер із роботи з військовими фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, колишній парамедик, засновниця тренінгового центру тактичної медицини Tac Cat Людмила Білека, колишній боєць батальйону "Айдар", психолог мобільного офісу Veteran Hub Василь Антоняк.

Вихід у прокат фільму "Атлантида", реж. Валентин Васянович

7 листопада

У 1920-х влада США відкрила судове переслідування роману ірландця Джеймса Джойса "Улісс" через змалювання чоловічої мастурбації. Більшість читачів його не помітила. Оргазм було змальовано у формі метафори. "Улісс" визнали порнографічним і заборонили в Америці. Поштові відділення отримали наказ спалювати роман. Його уривки шукали в листах та екземпляри – в посилках. На митниці книжку конфісковували. Вірджинія Вулф назвала "Улісс" катастрофою, а Олдос Гакслі – посібником "Як не треба писати". Заборону "Улісса", як і книжок про контрацепцію, скасував нью-йоркський суддя Джон Вулсі 1934 року.

США стали першою англомовною країною, де дозволили роман. Джойс отримав лист із привітанням у Парижі. Відповів: "Що ж, половина англомовного світу здалася. На черзі – друга. А от у рідній Ірландії книжку не дозволять ще тисячу років". За тиждень "Улісс" вийшов там друком.

Вуличні читання роману "Улісс" Джеймса Джойса

18:00, Хмельницький, "Просто Книгарня", вул. Проскурівського Підпілля, 79

12 листопада

Понад 300 інтерв'ю з пасажирами та працівниками потяга №126 Київ – Костянтинівка провів торік режисер Корній Грицюк, 29 років. Зняв документальний фільм "Поїзд Київ – Війна".

– Кожного з героїв зачепила війна, – каже Грицюк. – Два місяці знімальна група практично жила в поїзді, розмовляючи з жителями окупованих територій і переселенцями. 12,5 години розділяють Київ і промислове місто в Краматорському районі Донецької області, за яким починається фронт. Цей час пліч-о-пліч проводять люди з різними характерами, соціальним статусом, політичними поглядами. Спілкуються, сперечаються, сваряться, але їдуть в одному напрямку. Прагнуть дістатися миру.

У документальному кіно можеш контролювати якісь моменти, але не все. Очікуєш: щось переверне твоє світосприйняття. Але я не почув нічого, крім проросійських штампів.

Вихід у прокат документального фільму "Поїзд Київ – Війна", реж. Корній Грицюк

Автор: wikiart.org
  Художниця Алла Горська 1964-го створила вітраж до 150-річчя Тараса Шевченка. Мав прикрашати вестибюль Червоного корпусу Київського університету. Роботу назвали ворожою для радянської ідеології. Горську виключили зі Спілки художників. КГБ почало прослуховувати її квартиру
Художниця Алла Горська 1964-го створила вітраж до 150-річчя Тараса Шевченка. Мав прикрашати вестибюль Червоного корпусу Київського університету. Роботу назвали ворожою для радянської ідеології. Горську виключили зі Спілки художників. КГБ почало прослуховувати її квартиру

13–15 листопада

1494 року король Шотландії Яків IV наказав монахові Джону Кору з абатства Ліндорз дистилювати напій і подарував вісім мішків солоду. Це перша письмова згадка про віскі. Шотландський витримують у дубових діжках із-під хересу, бурбону, портвейну чи коньяку. Має копчений смак і аромат, бо ячмінний солод сушать у диму торфу, бука або в тліючому вереску.

Елітним вважають односолодовий – зі спиртів однієї віскурні. Смак залежить від місцевості. В Шотландії є п'ять віскі-регіонів: рівнина, нагір'я, два береги річки Спей, острівний. Шостий – півострів Кемпбеллтаун в Ірландському морі.

Шотландія має понад 20 млн діжок віскі. По чотири на кожного жителя. Щосекунди експортують 38 пляшок.

Фестиваль односолодових віскі

12:00, Львів, бар 4friends, вул. Дудаєва, 2

14 листопада

– Свою творчість художниця-шістдесятниця Алла Горська почала з картини "Перевірка піонерів". Типовий соцреалізм – усі щасливі та багато їдять, – каже культурологиня Маріам Наєм, 28 років. – Робила ідеологічні панно в Краснодоні Луганської області та Донецьку. Паралельно створювала картини з нетиповим зображенням українських поетів – Івана Світличного, Василя Симоненка і Тараса Шевченка. Останнього зробила центральною фігурою в ескізі вітража 1964-го. Однією рукою пригортав матір-Україну, другою – піднімав Кобзар до неба. Доповнила проєкт цитатою: "Возвеличу малих рабів отих, а на сторожі коло їх поставлю слово". У Спілці художників їй сказали, що в Радянському Союзі немає рабів. Вітраж визнали ідейно ворожим. Горську виключили зі Спілки. Почали прослуховувати її квартиру. Відтоді зібрання на честь Тараса Шевченка заборонили. Наступного року почалася перша хвиля масових арештів і репресій.

Цикл лекцій "Шістдесятники. Високовольтна лінія Духу"

16:00, Харків, "Новий Акрополь", вул. Римарська, 19, оф. 31

19 листопада

У тоталітарному світі все підпорядковано суворій системі й верховному правителю. Жителі звикли робити все відповідно до книги правил. Не можуть вибирати, як жити й кого любити. Повстають проти системи, за сюжетом.

– Питаємо самих себе, чи варто боротися, якщо результат може бути не на твою користь, – каже співрежисер фільму "Номери" 47-річний Ахтем Сеїтаблаєв. Під час зйомок його колега Олег Сенцов перебував у виправній колонії міста Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу РФ. – Думаю, варто. Вибір робить нас вільними. Сенцов писав п'єсу 2011-го. Гадаю, уявити не міг, наскільки актуальні та пророчі будуть ці теми.

Вихід у прокат фільму "Номери", реж. Ахтем Сеїтаблаєв, Олег Сенцов

20 листопада

– Гурт "Хамерман знищує віруси" ніколи не виходив на сцену двічі в тому самому костюмі, – розповідає музикант Альберт Цукренко, 44 роки. – За 20 із гаком років створили сотні образів. Одягали рушники, восьминогів, поховальні вінки, овочі, коров'ячі шлунки.

Випустили альбом "КРЯ". Кожен трек – про смерть і тлін. Зробили костюми з труни. Презентують пісні "Умер дружок, съешь пирожок", "Мы червячки, умрите же, качки", "А когда несли гробы, ни холодно, ни жарко, я слезы не проронил, никого не жалко".

Презентація альбому гурту "Хамерман знищує віруси"

20:00, Львів, Котельня Ruїn Bar, вул. Заводська, 31

26 листопада

У документальній стрічці "Земля блакитна, ніби апельсин" режисерка 37-річна Ірина Цілик спостерігає за сім'єю у при­фронтовій зоні на Донбасі. Мати-одиначка Ганна Гладка та четверо її дітей знімають кіно "2014" про своє життя під час війни.

Фільмували у 2017–2019 роках у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому Донецької області, а також у Києві.

– У цій сім'ї тільки жінки та діти, – каже кінокритик Лук'ян Галкін, 30 років. – Чоловіки – десь на тлі, а згодом одна з героїнь скаже: "У нас в стране только мамы отвечают за детей, а не папы". Втім, стрічка про життя, не про виживання – вся родина знімає власний фільм, у якому наївні ігрові моменти межують зі справжніми обстрілами.

Вихід у прокат документального фільму "Земля блакитна, ніби апельсин", реж. Ірина Цілик

26 листопада

Три фільми про командира Української повстанської армії Данила Червоного на основі власної серії історико-пригодницьких романів запланував письменник і сценарист Андрій Кокотюха, 49 років.

Перша частина про повстання і втечу в'язнів із ГУЛАГу вийшла 2017‑го. Друга – "Червоний. Без лінії фронту" – розповідає передісторію героя. Дія відбувається наприкінці 1930-х. Західна Україна перебуває під владою Польщі. Данило вчиться у Кременецькому ліцеї. Із друзями-студентами ходить по барах, вони гуляють, танцюють. Захоплюються ідеєю створення незалежної України. Вступають у збройне протистояння з польською владою. Коли таємна поліція виходить на їхній слід, хлопці опиняються перед вибором, який розводить їх по різні боки барикад, за сюжетом.

Головну роль у бойовику зіграв 37-річний Микола Береза.

Вихід у прокат фільму "Червоний. Без лінії фронту", реж. Заза Буадзе, Тарас Ткаченко

Зараз ви читаєте новину «Сім'я молиться на чистий унітаз. Купили його в кредит». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути