Субота, 13 січня, 12:57
На сторінці 8-го окремого батальйону Української добровольчої армії у Facebook з'являється повідомлення про загибель колишнього бійця – 33-річного Міка Альпса з Литви. Тіло знайшли у спаленому автомобілі Toyota на британському острові Гернсі, розташованому в протоці Ла-Манш.
"Сицилійська мафія – дитячий садок, порівняно з методами, що використовує Кремль для реалізації своїх імперських цілей. Для них немає різниці, де вбивати – на сході України чи в центрі Європи", – йдеться у заяві.
Мік Альпс два роки воював у складі 8-го батальйону Української добровольчої армії. Останній рік доправляв із Великої Британії автомобілі та військове спорядження.
– Судячи з усього, його катували, вбили, прив'язали й спалили в машині. Її Мік віз для військових потреб, – каже командир 8-го батальйону Андрій Гервет, 39 років. – Мік воював із нами, допомагав нам. Днями я мав зустріти його на кордоні. Не сумніваюся, що то зробили московити. Він неодноразово говорив, що йому погрожували.
А в цей час:
– Через ваших собак уся вулиця у страху живе! Або припиняєте їх годувати, або із сусідами подаємо на вас у поліцію, – каже харків'янин 41-річний Едуард Шерстюк сусідці 74-річній Вірі Климівні.
Жінка останній рік підгодовує безпритульних псів. Висипає їм їсти біля свого приватного будинку і сміттєвих баків на вулиці. Тварини бігають зграями. Кілька разів нападали на перехожих.
– А ти мені не погрожуй, – відказує Віра Климівна. – І поліції не боюся.
– Не знаю, як бути. Синові 8 років. Він боїться з двору виходити. Бо ці пси можуть напасти, – говорить Едуард.
– Не бачу сенсу у спільному житті. Не хочу працювати на твої цяцьки, – каже 28-річний Ігор Срібний із Дніпра на рік молодшій дружині Ользі.
Вона плаче. Ігор виходить із квартири на вулицю.
– Півроку працюю в Польщі на будівництві, – розповідає він. – Щомісяця присилав жінці по 2,5–3 тисячі злотих (20–24 тис. грн. – Країна). Хотів, аби відкладала на власне житло. Приїхав на новорічні свята. Дивлюся, у жінки останній iPhone, куртка за 11 тисяч, золоті ланцюжки, персні. Питаю: "А де гроші, що я слав?" Вона і розплакалася. Із понад 120 тисяч лишилося 15. Решту наче злизало. Зі знайомими побалакав, то казали, що вона всіх подруг по кафе й ресторанах за свій рахунок водила. Думала, приїду і прощу. А я не впевнений. Розчарувався в ній.
955 військових торік притягнули до дисциплінарної відповідальності за корупцію
5000 українців сидять у тюрмах в Російській Федерації. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська
3 989 989 біометричних паспортів оформили українці для виїзду за кордон за 2017 рік
Москва розраховує на пом'якшення санкцій
Кремль та його лобі в Європі домовились про певну гру, що має завершитися пом'якшенням санкційного режиму. Показово, що найактивніше на цю тему висловлюються представники Німеччини та Австрії, які активно проштовхують антиєвропейський проект "Північний потік-2". У Європі потребують жесту доброї волі, сигналу з Кремля. От у Москві й вирішили повернути Україні озброєння та військову техніку. Точніше, те, що від неї залишилось. У відповідь Європа має пом'якшити санкції щодо Росії.
Михайло ГОНЧАР, експерт з енергетичних питань
Релігійну війну розпалити не вдасться
В Україні йде процес поступового звільнення від ще одного інструменту впливу путінської Росії, відрізання ще одного імперського щупальця. Російська православна церква, можливо, саме живуче з них. Вплив РПЦ в Україні неминуче слабшатиме. Можливо, в процесі конкуренції церков частина вірян перейде в розряд "віруючих в глибині душі". У будь-якому випадку, релігійну війну в Україні розпалити не вдасться.
Ігор ЯКОВЕНКО, опозиційний російський журналіст
"Протестні настрої в Україні високі всі 26 років її існування. Коли вони можуть перейти у вибух, залежить від політики влади. Якщо буде насильство – це можливо. Або якщо буде щось, що обурить враз великі маси суспільства. Упереджувальна для масових рухів обставина – немає політика, якому б люди довіряли. Україна вилікувалася від багатьох хвороб, але ракова залишилася – система, яка породжує корупцію – олігархічно-кланова", –
Ірина БЕКЕШКІНА, соціолог
Два роки тому напередодні весілля дізналася, що хлопець мене зраджує. Зранку вдягла весільну сукню, зробила зачіску, дочекалася молодого з родичами. А в загсі, замість "так", схопила найкращого друга і почала цілувати. Наречений завжди до нього ревнував. Почалася бійка. Коли пристрасті вщухли, забрала своїх гостей у ресторан, гуляли до ранку. Нареченого більше не бачила. Чула, одружився з дівчиною, з якою зраджував. Я досі незаміжня.
Тетяна КОРНІЙЧУК
У 20 років закохалася в 36-річного безхатька, якого зустріла на автовокзалі. Кілька тижнів носила йому їжу та одяг. Розповів, що дружина померла, родичі відібрали квартиру. Запросила його пожити до себе. Два місяці, поки я працювала, він займався хатніми справами. Тоді зник. Повернувся за рік. Влаштувався на хорошу роботу, орендує житло, завів пса. Запрошує на побачення. Поки що відмовляю, бо зустрічаюся з іншим.
Світлана КЛЮЄВА
Побачила, як біля філармонії у центрі Львова п'ятеро циганок і двоє хлопців оточили жінку середнього віку. Зірвали з неї золотий перстень і ланцюжок. Забрали 3 тисячі гривень. Я викликала поліцію. Затримали тільки одну з грабіжниць. За кілька годин і ту відпустили.
Олена КОЛЕСНІКОВА
На заводі Lindab у польському селищі Вєрухові українців зобов'язали носити синьо-жовтий одяг. Решта працівників мають уніформу різних кольорів, залежно від відділу. Так виділили співробітників, які не розмовляють польською, пояснив директор підприємства Міхал Вроблевський. Справою зайнявся тамтешній уповноважений з прав людини Адам Бондар.
Колишній футболіст британець Девід Бекхем у рекламі власного бренду House 99 використав пісню "Шо з-під дуба" українського етно-гурту ДахаБраха. Ролик виклав у мережу 9 січня.
Права на український повнометражний фільм-фентезі "Сторожова застава" продали у 27 країн. Купили зокрема: Китай, Південна Корея, Індія, Японія, Бутан, Казахстан, Молдова, Росія, Білорусь, Франція, Італія, Іспанія, Канада.
Після "Кіборгів" ніч не спала. Зранку зняла з картки останні 2 тисячі гривень і надіслала на потреби АТО.
Юлія, 26 років, Кременчук Полтавської області
Я – сирота. Потрапила до лікарні із запаленням легенів. Грошей на лікування не мала. Добу медики не підходили. Наступного дня хтось придбав для мене ліки на весь курс. Виявилося, це був хлопець із сусідньої палати, якому я сподобалася. Зараз зустрічаємося. Кличе переїхати до нього.
Оксана, 20 років, Полтава
Коментарі