![Руслан Ротань був капітаном збірної України в останньому матчі 2012 року проти Болгарії](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/468/468297_1_w_300.jpg?v=0)
2012 рік став одним із найзнаковіших у історії української футбольної збірної. Вона вперше зіграла у фінальній частині чемпіонату Європи, а турнір приймали Київ, Львів, Донецьк і Харків. Упродовж року українці провели 12 матчів: чотири перемоги, три нічиї та п'ять поразок
"Відмінно" – 5
1. Україна – Швеція – 2:1, матч Євро-2012
Якість гри українців була ненайвищою. Максимальну оцінку ставимо за переможний результат у стартовому матчі на Євро-2012 і здатність виграти поєдинок, в якому пропустили першими.
2. Англія – Україна – 1:1, матч відбіркового турніру Кубка світу-2014
Господарі вийшли на поєдинок без кількох провідних виконавців, але й Україна вперше за 17 років не могла розраховувати на Андрія Шевченка. Деякі помилки в обороні не перекреслюють свіжої та натхненної гри підопічних Блохіна. Наші показали сучасний футбол.
3. Україна – Естонія – 4:0, товариський матч
Результат віддзеркалює перебіг подій: українці сильно зіграли в нападі, пресингували. Суперник не створив жодного голевого моменту.
"Добре" – 4
1. Україна – Англія – 0:1, матч Євро-2012
Команда Блохіна діяла дуже мобільно. Але, за відсутності ушкодженого Шевченка, для перемоги бракувало індивідуальної майстерності – тільки три очки виводили нас до плей-оф Євро-2012. Гості виграли на класі. Арбітр не зарахував гол Девича. Але треба зважити, що голеву передачу Мілевський зробив з офсайда.
Арбітр не зарахував гол Девича. Але треба зважити, що голеву передачу Мілевський зробив з офсайда
2. Україна – Чехія – 0:0, товариський матч
Перший поєдинок після Євро показав, що ми готові боротися за путівку на Кубок світу в Бразилії. Українці створили чимало моментів біля воріт чвертьфіналіста Євро-2012. Гостей рятував голкіпер Петр Чех.
3. Ізраїль – Україна – 2:3, товариський матч
Поєдинок став для команди Блохіна перший 2012 року. В останній день лютого надшвидкостей не було. Але яскрава гра флангів – Ярмоленка та Коноплянки – дозволила перемогти.
4. Болгарія – Україна – 0:1, товариський матч
Останній поєдинок року. Непотрібний – за словами Олександра Заварова, який уперше відповідав за команду. Не видовищний. Колишній воротар запорізького "Металурга" Андрій Глущенко зізнався, що під час поєдинку хотілося заснути. Але наші діяли дуже зібрано. Ще й перемогли. Це було важливо після двох попередніх невдач.
"Посередньо" – 3
1. Австрія – Україна – 3:2, товариський матч
Після яскравого виграшу в Естонії поразка була неочікувана. Не стримали Арнаутовича, хоча знали, що він важить для Австрії стільки, як для нас Шевченко чи для Швеції – Ібрагімович. Пропустили на останній хвилині. Слабко зіграв Михалик. І так триватиме весь рік.
2. Україна – Франція – 0:2, матч Євро-2012
Футболісти діяли за своїми можливостями. Провалився тренерський штаб. Блохін обрав на поєдинок неправильну тактику і, відповідно, склад. Не пощастило з арбітром: голландець Бйорн Куйперс не показав Менезу повторне попередження. Той залишився на полі й згодом відкрив рахунок.
"Незадовільно" – 2
1. Молдова – Україна – 0:0, матч відбіркового турніру Кубка світу-2014
Блохін захворів і не був на тренерській лаві. Без нього налаштувати футболістів на гру з перших хвилин виявилося нікому. Схаменулися ближче до кінця першого тайму: збільшили тиск, мали моменти, арбітр не зарахував чистий гол. Але непогана якість гри не виправдовує втрату очок у поєдинку з набагато слабшим суперником.
2. Туреччина – Україна – 2:0, товариський матч
Останній контрольний поєдинок перед Євро-2012 розчарував. Блохін спробував у центрі захисту Кучера. Той зіграв так слабко, що не виходив на поле в жодному матчі Євро. Після поєдинку Олег Володимирович пояснив бліді дії підопічних харчовим отруєнням. Воно спіткало десятьох футболістів.
"Жахливо" – 1
1. Україна – Чорногорія – 0:1, матч відбіркового турніру Кубка світу-2014
Головного тренера України в цьому поєдинку не було – Блохін лікувався. Грою ніхто не управляв. Найгірший матч України 2012-го.
Головні проблеми нинішньої збірної України
1. Відсутність тренера
Олег Блохін залишив збірну два місяці тому. За цей час керівництво Федерації футболу не змогло підшукати нового головного тренера – офіційно запрошений на посаду Андрій Шевченко відмовився від пропозиції. Вакантне місце наставника робить туманними перспективи команди: тактичну схему, напрямок селекції.
Вирішення:
Найпростіше – затвердити на посаді Олександра Заварова. Також можна вести переговори з вільними іноземними фахівцями – приміром, із французом Бланом, іспанцем Бенітесом, англійцем Реднаппом. Другий варіант обійдеться у кілька разів дорожче.
Арнаутович важить для Австрії стільки, як для нас Шевченко чи для Швеції – Ібрагімович
2. Форварди
Шевченко закінчив кар'єру. Воронін – також, хоча він і не був гравцем вістря атаки. Девич не потрапляє в заявку "Шахтаря" на матчі Ліги чемпіонів. Мілевський здебільшого починає матчі на лаві запасних "Динамо". Доводиться обходитися працелюбними, але неефективними Зозулею та Селезньовим, які не здатні грати швидко.
Вирішення:
Натуралізація бразильця Матеуса з "Дніпра". За правилами ФІФА, він зможе зіграти за нашу збірну не раніше 2016 року. Але одруження з українкою здатне змінити ситуацію: міжнародна федерація розглядає окремо кожен випадок.
3. Анатолій Тимощук
Основний опорник провалив Євро-2012. Має обмаль практики в "Баварії", а до збірної викликають, скоріше, за минулі заслуги.
Вирішення:
Ротань. Ще на Євро було незрозуміло, чому Блохін дав Руслану пограти тільки 5 хвилин у стартовому поєдинку. Друга половина року стала чи не найкращим відрізком у кар'єрі Ротаня: грає прагматично, добре виконує стандарти, відпрацьовує в обороні.
4. Центр захисту
Михалик нині не відповідає рівню збірної. Ракицький напередодні матчів за національну команду травмується і на диво швидко відновлюється, коли настає черга грати за "Шахтар".
Вирішення:
Зробити ставку на пару Хачеріді – Кучер. У Болгарії вона спрацювала чітко. Прогрес Кучера нагадує італійця Барцальї. Той також ходив довго у перспективних і тільки після 30 став провідним футболістом "Ювентуса" і збірної.
5. Турнірна ситуація у кваліфікації на Кубок світу
У матчах із Молдовою та Чорногорією мали здобути хоча б чотири очки. Отримали одне. Наслідок – поточне п'яте місце, випереджаємо тільки Сан-Марино
Вирішення:
За якістю гри фаворита в групі немає. Тож шанси залишаються. Мабуть, на друге місце з правом виходу до плей-оф.
Коментарі