Середа, 19 вересня, 11:48
Через село Іване-Пусте Борщівського району Тернопільської області машиною їде Петро Олексин, 46 років. Спиняється біля магазину. У нього пече горло, важко дихати. Легшає, коли випиває води.
Напередодні у селі літак місцевої фірми "Агрополіс" хімікатами обприскував поля соняшника й кукурудзи. Отруїлися 252 людини, із них 80 дітей. У них піднялася температура, нудило.
– Люди зверталися до лікарів по допомогу, – каже Петро Олексин. – Я живу в сусідньому селі Кудринці, але теж постраждав. Ніч не міг спати. Дихати було тяжко.
Поля агрофірми розташовані в різних кінцях села.
– Літак прямував до них через Іване-Пусте. Навіть не вимкнув кропилку. Обробляв хімією все підряд, разом із людьми, – говорить Назар Козак, 26 років. – Фірма напередодні повідомила про обробку сільську владу. А мали це зробити за два-три дні.
Після масового отруєння обробляти поля перестали. У потерпілих симптоми хвороби минули. Нікого не госпіталізували.
В "Агрополісі" ситуацію не коментують
А в цей час:
– Хочеш із нею жити – живи! Але про нас із батьком забудь, раз тобі злодійка дорожча, – говорить харків'янка 51-річна Алла Іващук сину 29-річному Віталію.
Звинувачує його наречену Аліну, 28 років, у крадіжці золотих прикрас.
– Якщо вам золото дорожче, то і чахніть над ним самотні! – кричить син у відповідь.
Із дівчиною починають збирати речі.
– Син зустрічається з Аліною рік. Спершу орендували житло. Платили за нього шалені гроші. Ми з чоловіком пожаліли. Три місяці тому запропонували жити з нами. Чотирикімнатна квартира – місце є, – говорить Алла Володимирівна. – Пообіцяли не влазити у їхні справи. Спершу все ідеально було. А десь із тиждень тому в моєму гаманцеві пропало 500 гривень. Аліну зразу запідозрила, бо сина в такому ніколи не помічала. Стерпіла. А вчора ввечері прибирала квартиру. Кинулася до шкатулки із золотими кільцями й сережками – пусто. Дітей вдома не було. Психонула і зайшла у їхню кімнату, передивилася шухляди. В одній знайшла чек з ювелірного магазину. Аліна обміняла мої коштовності на нові сережки і підвіску. Злодюга. Ноги її не буде в моїй хаті.
Віталій з Аліною з'їжджають за 3 год.
Киянин 30-річний Сергій Мащенко підіймається на восьмий поверх дев'ятиповерхівки в Оболонському районі. Стукає до сусідки, яка мешкає над його квартирою. Відкриває літня жінка.
– Або ви позгрібаєте і повикидаєте сміття з хати, або викликаю поліцію. Сил немає терпіти антисанітарію. Тарганів розводите, – каже Сергій.
– Нічого мені вказувати, що маю робити в своїй квартирі! Розберуся сама. Всім добре буде, – відказує сусідка.
Зачиняє двері.
– Задовбала. Страшенно неохайна. Зносить додому з вулиці – пляшки, мішки, недоїдки. Усе складає на балконі. Мовляв, може знадобитися. Ще і своє сміття туди закидає, бо лінується спуститися викинути його в бак, – розповідає Сергій. – Роками терпіли те. Але останній місяць з її балкона почало сильно тхнути сирістю і гниллю. Таргани від неї до нас лазять. А ще одна сусідка казала, що в неї на балконі взагалі пацюк завівся. Жах! Як за тиждень нічого не зміниться, то подзвоню у відповідні служби. Хай розбираються.
Подруга подряпала обличчя вчительці свого сина-першокласника. Прийшла забирати його після уроків і попросила педагога поспілкуватися наодинці. Відійшли в порожній кабінет. Знайома схопила вчительку за волосся і дряпала нігтями. На крик збіглися працівники школи. Відтягнули подругу. Вона пояснила: накинулася на вчительку, бо та на одному з уроків ударила сина. А недавно пили з подругою вино, то призналася: побила жінку, бо та закохалася в її чоловіка. Слала йому на мобільний непристойні фото.
Ольга ШАЙДЮК
Чекала приятельку в центрі міста. Підійшов невідомий чоловік і подарував букет – 99 троянд. Каже: "Це просто так. За те, що ви дуже красива". Розвернувся й пішов. Квіти віддала знайомій – бо чоловік не зрозумів би.
Марина ДЕНИСЕНКО
"Російська православна церква наклала на Івана Мазепу анафему (від РПЦ гетьмана відлучили 1708 року за наказом царя Петра І. – Країна). Але Вселенський патріархат її не визнав, бо була використана як засіб політично-ідеологічних репресій. Мазепа вільно сповідався у наших священиків, і вони відпустили йому гріхи перед смертю та відспівали. Гетьман помер як вірний Матері-Церкві", –
Іов, архієпископ Тельміський Вселенського патріархату
564 автомобілі з електричними двигунами та гібридними установками купили українці в серпні. Це на 8% менше, ніж у липні. Найпопулярнішим став Nissan Leaf. Продали 381 машину.
Майже 10 млн українців мають біометричні закордонні паспорти. Їх оформлюють із січня 2015 року.
Україна посідає 88-е місце в рейтингу якості життя 2017 року, за даними програми розвитку ООН. Усього в переліку є 189 країн. Аналітики враховували тривалість життя, рівень освіти й доходів. Найкращою пострадянською державою стала Естонія – 30-е місце. Росія 49-а. На першій сходинці – Норвегія.
Із 1 січня 2019-го військові отримуватимуть не менш як 10 тис. грн зарплати. Зараз мінімальна місячна платня у війську – 7 тис. грн.
Львівська обласна рада заборонила в регіоні російські пісні, книжки та фільми. Указ діятиме в публічних місцях – ресторанах, барах, готелях.
52 480 нових топографічних назв з'явилося в Україні після прийнятого 2015 року закону про декомунізацію. Перейменовані міста, селища і села, вулиці, райони
Європейська економіка не обійдеться без українців
Уже кілька років українські трудові мігранти з Росії перебираються до країн Європи. Зараз нашому громадянину перебувати в РФ небезпечно й невигідно. Небезпечно, бо його права можуть порушити в будь-який момент. Невигідно, бо економіка Росії – у стагнації, зарплати зменшуються. У РФ бажають працювати до 6 відсотків українців, у Польщі – 26, у Німеччині – 37.
Економіка Євросоюзу потребує робочих рук і не зможе обійтися без наших співвітчизників. Питання в тому, які країни раніше це зрозуміють і створять оптимальні умови для трудових мігрантів з України.
Василь ВОСКОБОЙНИК, президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування
Розмір штрафу значення не має
Верховна Рада в першому читанні підтримала підвищення штрафу за непристебнутий пасок безпеки до 840 грн. Вважаю це рішення беззмістовним.
Розмір штрафу значення не має. Заплатити 50 чи 100 євро – не трагедія для європейця. Річ в іншому. Інформація про штраф – доступна для ринку. Якщо ви часто порушуєте закони і правила – для вас у рази стає дорожчою страховка на машину і на здоров'я. Вам із меншою ймовірністю захочуть дати кредит, вам складніше буде влаштуватися на роботу. Справа в цьому, а не в сумі одноразового штрафу.
А в нас більший штраф вестиме до більшої корупції.
Віктор АНДРУСІВ, виконавчий директор Українського інституту майбутнього
У турецькому готелі росіянин із сусіднього номера поскаржився адміністрації, що я вивісив із вікна український прапор. Підійшов до нього в ресторані на обіді та при всіх голосно запитав: "Злякався мені про це в обличчя сказати і, як пацюк, нишком скаржишся?" Він почервонів і вибачився.
Костянтин, 32 роки, Дніпро
Знайомий-програміст три роки тому подався працювати у велику компанію в США. Йому дали гарну зарплату, оплачували будинок і обіцяли вирішити питання з американським громадянством. А місяць тому товариш повернувся. Каже: "Там усе краще, але серце в мене весь час було не на місці. Приріс до України".
Віталій, 29 років, Київ
Коментарі