— На дореволюційній мапі Києва є місцевість із назвою "Провалля", — розповідає письменниця Лада Лузіна, 45 років. — Воно містичне, там розташовано місто мертвих. Вище — Маріїнський парк. Унизу — Зелений театр. Я завжди говорила, що в нас у невдалому місці стоїть Верховна Рада. Прямо над Проваллям. Не дивно, що всі благі наміри провалюються в тартари. А ось музей Голодомору і пам'ятник Невідомому солдату розташовані правильно.
Лада Лузіна презентує збірку повістей "Джек-різник з Хрещатика".
— Описала київські містичні легенди, присвячені Проваллю, — продовжує. — Наприклад, що в Зеленому театрі чути звуки давніх битв. Але ці страшилки виникли не на порожньому місці. Мають під собою історичні обґрунтування.
У повісті "Тінь Демона" троє сучасних київських відьом відправляються у 1888 рік. У англійській столиці Лондоні в цей час орудує Джек Різник. І в Києві теж починають знаходити трупи повій. Виникає питання — той це вбивця або наслідувач. Як взаємопов'язані ці злочини між собою. Героїні досліджують всі київські борделі того часу, і низькопробні, і найфешенебельніші.
Події повістей відбуваються в час народних свят Діди, коли, за повір'ям, до живих приходили мертві предки.
— Були осінні Діди, напередодні Гелловіну. Весняні відомі як Русалії. Зараз вони прив'язані до свята Трійці. Але для наших предків це було ширше поняття. Вони вірили, що в цей час відкриваються пори землі. Крізь них зростає нова зелень і приходять у світ душі покійних.
Книжка "Джек-різник з Хрещатика" вийшла в харківському видавництві "Фоліо" в серії "Ретророман". У книгарнях коштує 180 грн.
Коментарі