11 січня в Національній опері показали балет "Дон Кіхот" на музику австрійця Людвіґа Мінкуса. Головні партії виконали подружжя Денис та Анастасія Матвієнко. У листопаді 32-річний Денис Матвієнко став керівником балетної трупи Національної опери. Він навчався в Київському хореографічному училищі. 1997-го став прем'єром Національної опери України.
Одразу погодилися очолити трупу?
— Цю посаду мені запропонував міністр культури Михайло Кулиняк. Як танцівник я пройшов усі етапи. Виконував практично весь головний репертуар. Тепер хочеться робити щось глобальніше. У Нацопері завжди була сильна балетна трупа. Але в репертуарі сама класика. Багато вистав застаріли. Деякі костюми та декорації давно не оновлювали. Вони старіші за танцівників, які виходять в них на сцену. Моє завдання — збагатити репертуар сучасними тенденціями.
У театрі з'явиться багато модерних постановок?
— Дві-три сучасні постановки на рік — цього досить. Починаємо готувати два одноактні балети — "Push Comes to shove " та "Radio and Juliet". Плануємо показати їх навесні. Для балету "Радіо і Джульєтта" використаємо музику британського рок-гурту "Радіохед". Спектакль триватиме 45 хвилин. Танцюватимуть шість чоловіків і одна жінка. Сцену залишимо без декорацій. Будуть лише світло і відеоінсталяції. Балет "Коли інакше вже не можна" американський хореограф Твайла Тарп 1976-го поставила спеціально для росіянина Михайла Баришнікова. У постановці задіємо близько 30 танцівників. Замість декорацій буде світло.
У квітневому інтерв'ю ви казали, що кількість танцівників Нацопери варто скоротити. Зробите це?
— У балетній трупі 170 учасників. Але на сцену виходять ті самі. Решта не танцюють. Скоротив би їх кількість, якби з'явилася можливість узяти нових. Це потрібно, щоби підвищити професійний рівень балету. В лютому проведу клас на професійну придатність. Тоді знатиму, які плани будувати.
Танцівники не опиралися новому керівництву?
— Усі артисти амбітні, в усіх завищена самооцінка. Капостей не робили. Мені не потрібна їхня любов. Важливо, щоб мене поважали. Раніше танцюристи могли не прийти на заняття, і це було нормальним явищем. Я поклав цьому край. Навіть за запізнення тепер карають. Спочатку штрафом, потім звільненням. Це стосується і тих, хто дозволяє собі прийти на роботу нетверезим. За це звільнив двох.
Коментарі