29 серпня віряни східного обряду відзначають Горіховий Спас. Саме в цей день в Константинополь принесли Нерукотворний образ Ісуса на полотні, тому друга назва свята "Полотняний Спас".
У цей день заведено збирати за столом всю родину та частувати їх стравами з додаванням різноманітних горіхів.
Господині випікають різні хлібобулочні вироби із зерна нового врожаю.
Це найважливіша кулінарна традиція 29 серпня.
За старих часів пекли пироги з грибами, випікали домашній хліб, готували страви з горіхами. Потім пригощали всіх сусідів, знайомих і рідних.
Успенський піст на той час вже закінчувався, тому до столу сміливо можна було подавати рибу і м'ясо, але головними продуктами все одно залишалися яблука, мед і горіхи.
Народні умільці готували лікувальну настоянку на основі перетинок горіхів, заливаючи їх самогоном.
Пропонуємо приготувати літній салат з горіхами, який доповнює майже будь-яку страву, особливо яловичу вирізку, печеню зі свинини та цілу індичку, пише shuba
Інгредієнти
Салат, листя - 6 шт.
Груша - 2 шт.
Рукола - 70 г
Волоські горіхи - 1/2 склянки
Сир блакитний - 100 г
Для заправки
Оливкова олія - 1/2 склянки
Оцет яблучний - 3 ст. л.
Цукор - 1/4 склянки
Сіль - 1/4 ч. л.
Перець чорний мелений - 1/6 ч. л
Як приготувати
Спочатку приготуйте заправку, щоб вона встигла трохи постояти. Змішайте олію, оцет, цукор, сіль та перець у банці з дуже щільною кришкою. Добре струсніть, поки цукор не розчиниться і всі інгредієнти заправки не змішаються. Відкладіть у холодильник до подачі салату.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не піднімайте нічого із землі: що треба знати про Миронів день
Листя салату, руколу та груші добре помийте. З груш видаліть серцевину та зерна. Груші наріжте зручними для вас шматками.
Акуратно порвіть листя салату, руколу, груші, волоські горіхи та сир із пліснявою у великій мисці.
Вилийте заправку на зелень та перемішайте.
29 серпня віряни присвячують перенесенню до Константинополя нерукотворного образу Ісуса Христа в 944 році. Образ називають нерукотворним, тому що він утворився після того, як Ісус приклав полотно до свого обличчя і воно на ньому відбилося.
В народі його називають Горіховим Спасом. Для українців він є символом закінчення літа і збору врожаю.
Якщо в цей день відлітають ластівки і журавлі - то на Покрову випаде сніг. Якщо журавлі, наприклад, полетіли раніше - то на Покрову погода буде теплою.
Коментарі