Уряд вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про енергетичну ефективність будівель. Згідно з цим документом, оплачувати виготовлення паспорта енергоефективності мають жителі будинку. Після цього вони зможуть претендувати на бюджетну компенсацію витрат на утеплення будівлі.
— Послуги з обрахування енергетичної ефективності будівлі коштують приблизно 10 тисяч гривень, — каже директор енергосервісної компанії "Екологічні системи" із Запоріжжя 61-річний Василь Степаненко. — Мова йде про будинок на зразок 9-поверхівки з трьома під'їздами. Ми також розписуємо всі заходи з підвищення енергоефективності: модернізація всіх інженерних систем, вікон, фасадів, цоколю.
У попередній версії закону планували компенсувати відсотки за позиками на термомодернізацію. Тепер цю норму, здається, скасували. Але в пояснювальній записці до закону сказано, що ніяких бюджетних зобов'язань закон не створює. Зрозуміло, що жоден бюджет не має коштів на модернізацію всіх будинків у місті. І жильці також. Єдиний вихід — муніципалітети мають зробити загальний план із модернізації міста, створити програми кредитування, залучити під них приватні кошти, об'єднати власників будинків у спільноти й заохочувати їх. Міста мають великі можливості для організації подібних заходів. Якщо процес запустити, решта жителів будуть шукати можливість долучитися до нього.
Коментарі