– Стіна має стати загальнонародною справою українців, які хочуть миру своїй державі та своїм сім'ям, – каже прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
Незабаром на кордоні з Росією почнуть будувати найбільшу з часів берлінського муру суперстіну завдовжки понад 2 тисячі кілометрів. Матиме сучасні системи захисту та спостереження для того, аби через відкриті кордони в Україну не проникали найманці та не завозили зброю.
Моя колега їздила на запрошення німців у Берлін. Саме відзначали 20-річчя від зруйнування їхньої стіни. Вона була однією з найвідоміших символів холодної війни та розподілу Німеччини на дві частини на 30 років.
– Уявляєш, там були люди, які мур будували і які його ж руйнували, – каже. – Діди й баби розповідали, як десятиліттями не могли бачити свої родини, як дітей виховували без батьків. Вони брали по цеглині на пам'ять – як знак, що більше жодні стіни не розділять країну й родини.
Якщо оголосять набір добровольців на будівництво стіни, я запишусь. Мурувати й викладати цеглу не вмію, але варитиму обіди робітникам, фотографуватиму процес. Лише б загорожа скоріше була поставлена. Тоді буде шанс, що закінчиться ця війна й не розпочнеться нова.
А, можливо, через багато років я цю стіну цегла за цеглою й розбиратиму. Впаде путінський режим, зітруться кордони між країнами. Я запросто їздитиму до родичів і друзів у Росію. І коли група на зразок Pink Floyd співатиме про падіння супермуру, візьму його шматок на пам'ять додому.
Комментарии
Гм…Як на мене,то вже ліпше двічі на рік поміняти шибки,аніж мешкати серед наркоманів,користуватися засцяним ліфтом,чи сходами у брудному та смердючому під'їзді