Алкоголю я не люблю. А серед алкоголю особливо не люблю слабоалкогольних напоїв. Різні суміші коли та рому, соку й пива, горілки й соку залишають після себе якесь оманливе враження: п'яний, а ніби й не пив, як людина, а балувався. Немовби пив, але так — упівсили, залишаючи собі якийсь простір для маневру або втечі.
Я пам'ятаю перші дні слабоалкоголки. Це було 1997 року. Кілька днів перед тим я влаштувався на свою першу роботу і був настільки радий, що старався не дихати. Стояв спекотний липневий ранок. Я проходив біля Шулявки і в одному кіоску купив наосліп дві пляшки ром-коли, які одним махом випив. До роботи йшов похитуючись. Не розумів, звідки це сп'яніння. Це ж просто кола.
Я дихав і щось дурне говорив — від рому млоїло і сушило. Начальник, почувши від мене перегар, суворо запитав:
— Андрію, ви випили?
І тоді я вперше, мабуть, і востаннє в житті відповів:
— Так, я випив, але я не знав. Більше цього не повториться.
Це повторилося. Слабоалкоголка... Уже в середині 2000-х. З дівчатами в рідному місті познайомився. Вони були дуже вимогливі й невеселі як на дівчат мого рідного міста. Зовсім якісь і неприступні, як Стара фортеця. Досі пам'ятаю, що як продовження бесіди одна з них запропонувала умову:
— Якщо у вас нормальні мислі, то зайдіть у "Вогник" і купіть нам слабоалкоголки. По дві бутилки для каждої.
Мислі в мене були нормальні. Я купив їм багато різного кольорового пійла, вийшов, а їх уже не було. Так я опинився сам на сам із кількома літрами слабоалкоголки і без дівчат, яким уперше в житті був аж настільки непотрібний. Тоді здалося, що дійшов до ручки. Чому вони не пішли, забравши в мене ці пляшки? Я не розумів, що робити, і все списав на традиції нового покоління. А може, дівчата насправді були порядні та старомодні?
Я сидів біля водойми і заливав єдину на всю свою голову мисль: більше цього не повториться.
Комментарии
8ты свинячей мочи попробуй ...быдлюк
Ще й інше цікаве українське слово - "бутилки". Нове. Творче.
Цікаве слово українською - "мисль". Нове. Творче.
Любителям української мови:
Словник української мови
Академічний тлумачний словник (1970—1980)
МИСЛЬ, і, жін.
1. Те саме, що думка 2. Де праця наша стійна та тривка, Любов до краю щира та палка? Де мислі слід — художньо-творчі томи? (Павло Грабовський, І, 1959, 155); Образи купчилися в його мислях, як мультиплікат кінокартини (Олесь Досвітній, Вибр., 1959, 353); Рости, живи — і знай, що людська мисль, Що людська творчість — це найбільша мука, Найбільша радість на планеті! (Максим Рильський, II, 1960, 103).
"Якщо чоловік не полюбляє віскі, то він просто ще не знайшов свій стиль" ))
Треба пити лише СУХЕ вино! Звичайно, в міру: максимум 150 г на добу. І корисно для здоров"я, і приємно.
Натуральне вино - це такий букет.
о, думав очкастий лисун знову щось про коханого андрухуїча наслинив, аж ні, знову якусь висмоктану з пальця нісенітницю... фе, розчарував