Обіцянки-цяцянки Трампа: у Європі гарячково шукають 17 Patriot
Обіцяти - не мішки ворочати. У понеділок президент США анонсував передачу Україні понад 10 батарей Patriot. Мовляв, одна країна у Європі має 17 і може поділитися. Та заява Трампа заскочила зненацька європейських союзників. Як виявилося, жоден із них не має такої кількості Patriot, а ділитися - взагалі готові одиниці. То що ми отримаємо у підсумку?
Трамп забув домовитись із союзниками про відправку в Україну їхньої зброї.
Дональд Трамп у понеділок представив лише загальну схему нових постачань озброєнь в Україну, а не детально опрацьований план, пише Reuters. Тепер має бути найскладніше - провести переговори з країнами, які передадуть Києву свої системи, зокрема ракетні комплекси Patriot.
Деталі. Поки що немає ясності, які країни поставлятимуть зброю в Україну. Під час зустрічі з Трампом в Овальному кабінеті у понеділок, генсек НАТО Марк Рютте згадав шість держав - Фінляндію, Данію, Швецію, Норвегію, Нідерланди та Канаду, які, за його словами, готові брати участь у схемі закупівлі озброєнь. Проте високопоставлені джерела у посольствах двох із цих країн повідомили, що дізналися про план із публічних заяв.
Навіть найближчі союзники США, зважаючи на все, дізналися про пропозицію в режимі реального часу...
Навіть найближчі союзники США, зважаючи на все, дізналися про пропозицію в режимі реального часу, пише Reuters. "У мене складається чітке відчуття, що ніхто заздалегідь не був проінформований про конкретні деталі, і я також підозрюю, що всередині самої адміністрації тільки зараз починають розбиратися, що це означає на практиці", - заявив інший європейський посол.
Адміністрація Трампа почала аналізувати запаси НАТО, щоб зрозуміти, що можна передати Україні, повідомив один із американських чиновників. Наступний крок - спробувати переконати союзників "пожертвувати" техніку Україні в обмін на форму компенсації, додав співрозмовник агентства. У переговорах бере участь особисто Трамп, повідомив інший американський чиновник. За його словами, поки що обговорення проходять "мляво".
Деталі постачання озброєнь "досі обговорюються", підтвердив і представник НАТО. "Низка європейських країн вже заявили про готовність підтримати цю ініціативу, включаючи Німеччину, Норвегію, Данію, Нідерланди, Швецію, Велику Британію, Канаду та Фінляндію", - сказав співрозмовник Reuters в альянсі.
Головне питання полягає в тому, хто і коли передасть Києву батареї Patriot, йдеться у публікації. Один із чиновників сказав, що з найбільшою ймовірністю, до Києва направлять батареї Patriot із Німеччини, Греції, Нідерландів та Іспанії. Ці держави або мають кілька батарей, або загрози, з якими вони стикаються, виглядають відносно малоймовірними. Деякі з цих країн, зокрема Греція та Іспанія, раніше відмовлялися ділитися своїми ЗРК Patriot, посилаючись на необхідність захищати власну територію та НАТО загалом.
Загальне збентеження... викликали слова Трампа про те, що одна країна має в своєму розпорядженні 17 комплексів Patriot, частину з яких буде відправлено безпосередньо Україні
Загальне збентеження, за словами американських і європейських чиновників, викликали слова Трампа про те, що одна країна має в своєму розпорядженні 17 комплексів Patriot, частину з яких буде відправлено безпосередньо Україні. За даними двох джерел, знайомих з питанням, жодна країна НАТО, крім самих США, не має такої кількості комплексів Patriot, що породило припущення: Трамп, можливо, мав на увазі окремі компоненти - пускові установки або ракети.
Коментарі