Управління виснаженням противника - перемога у війні 21-го століття

Україна увійшла у війну майбутнього - власне, задала стандарт цієї війни. Теперішні битви не обмежуються географією, а охоплюють інфополе, кіберпростір, економіку й логістику. Та й перемога у новій війні буде теж своєрідною, а не звичним для нас захопленням столиці ворога з наступним парадом переможців. Що означатиме перемога у війні майбутнього?

Війна ХХІ століття - це процес управління вразливими місцями противника. Війна в Україні - не просто тимчасовий інцидент, а новий стандарт для майбутніх воєн, де контроль над сприйняттям та інтерпретацією подій стає ключовим елементом стратегії.

Про що йдеться? Щоденні шахедні атаки лягають у концепцію нового виміру війни, про який нещодавно писали аналітики корпорація RAND. Вони стверджують, що війна в Україні це не лише про змагання тактик і озброєнь, це дзеркало нової епохи у військовому мисленні. Це багатовимірна піксельна війна без чіткої дати початку і завершення, але з постійною боротьбою за ініціативу.

Війни майбутнього не обмежуватимуться географією, оскільки відтепер вони охоплюють кіберпростір, космос, інформаційне поле, логістичні ланцюги, економіку

Війни майбутнього не обмежуватимуться географією, оскільки відтепер вони охоплюють кіберпростір, космос, інформаційне поле, логістичні ланцюги, економіку. Це багаторівнева конкуренція, яка потребує комплексної стратегії на роки.

Перемога більше не означатиме захоплення столиці чи підписання акту капітуляції. Її метою стає не "перемогти назавжди", а зробити противника неспроможним до подальшої агресії чи спротиву шляхом тиску на його вразливості: логістичні, технологічні, соціальні, інформаційні.

Це затяжний, багатовимірний процес "керованої нестабільності," у яких керування ескалацією, виснаженням противника, створенням і модерацією внутрішніх криз, отриманням інформаційної переваги та адаптивність суспільства важать більше, ніж захоплені кілометри. Тож маємо готуватися не до "рішучих битв", а до багаторічного впливу на економіку, суспільну згуртованість, сталість, легітимність режиму.

...США та союзники по НАТО мають прийняти той факт, що "перемога" стає складним багатогранним процесом, а не разовою подією

Аналітики RAND стверджують, що США та союзники по НАТО мають прийняти той факт, що "перемога" стає складним багатогранним процесом, а не разовою подією. І замість досягнення чіткої "кінцевої перемоги" війна перетворюється на процес довгострокового виснаження і управління ескалацією, де необхідно підтримувати перевагу, не допускаючи стратегічних помилок.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі