Закон про захист виробників зброї: влада відмазує "своїх" корумпантів

Схоже, під приводом захисту виконавців державних оборонних контрактів, вітчизняні можновладці хочуть збудувати непробивний дах для злочинців і корупціонерів усіх мастей. Головне - щоб ти був дотичний до Міноборони. У нас досі не покарані постачальники неякісних мін і замовники "яєць по 17 грн". А що буде з ухваленням нового законопроєкту?

Пошли дурня Богу молитися…

...законопроєкт №13423, яким пропонують фактично пробачити всі злочини, вчинені виконавцями державних оборонних контрактів під час воєнного стану...

126 народних депутатів зареєстрували законопроєкт №13423, яким пропонують фактично пробачити всі злочини, вчинені виконавцями державних оборонних контрактів під час воєнного стану - незалежно від змісту, масштабу чи мотивів цих злочинів.

Причому право видавати індульгенції від Кримінального кодексу пропонують надати… Міністерству оборони. Так, потреба у частковій амністії за певними оборонними контрактами - це непопулярна, але реальна правда. Я ще у 2022-23 роках говорив про це. Але така амністія повинна бути:

- точковою - лише для окремих, обґрунтованих випадків;

- відкладеною - лише після завершення війни;

- прозорою - з публічним механізмом та за участю авторитетної, але незалежної комісії;

- відповідальною - з розмежуванням між тим, що було вимушеним, і тим, що є кримінальним.

Адже ми дійсно маємо визнавати, що чимало рішень ухвалювалися в екстремальних умовах:

1. Термінове вивезення зброї, аби вона не дісталася ворогу - формально могло виглядати як крадіжка;

2. Роздача автоматів під ксерокопію паспорта - порушення букви, але не духу закону;

3. Підписання контрактів з усіма, хто був готовий щось постачати - часто на передоплату, іноді без перевірок...

...справжні корупційні зловживання, нажива, змови й відверті злочини. І ось їх амністувати просто "оптом", та ще й у закритому режимі - це шлях до дискредитації як держави, так і самих військових зусиль...

Але разом із цим були й справжні корупційні зловживання, нажива, змови й відверті злочини. І ось їх амністувати просто "оптом", та ще й у закритому режимі - це шлях до дискредитації як держави, так і самих військових зусиль. Я би ще зрозумів тимчасовий мораторій на розгляд справ у рамках звичайної процедури. Або механізм, за яким особливо складні чи чутливі кейси могли би розглядатися окремо, зі спеціальним підходом.

Але узаконити масову індульгенцію без розбору й без публічного контролю - це той випадок, коли спроба вирішити проблему може стати проблемою більшого масштабу.
Не можна легалізувати злочини під приводом того, що були герої. Бо злочини залишаються злочинами - навіть якщо поряд із ними відбувався героїзм.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі