Нова війна на носі? Дві ядерні держави побили горщики
Індія з Пакистаном ніколи не були зразковими сусідами. Релігійні, територіальні та міжетнічні сутички тривали там від часу створення обох держав, упродовж понад 70 років. Однак нині - протистояння вийшло на новий, вибуховий рівень. Що відбувається і яким боком до конфлікту причетний Китай?
А памʼятаєте, як декілька тижнів тому я запостив відео, в якому аналітики прораховувати можливість війни у трикутнику Індія-Пакистан-Китай? Тоді багато хто з недовірою поставився до цього сценарію.
Так от, з кожним днем він все ближче. Офіційно. Індія заблокувала течію річки Інд у напрямку Пакистану - а Пакистан попереджав, що блокада буде актом війни. Ескалація між цими країнами триває останні тижні, з кожним днем градус напруги зростає.
...війна між Індією та Пакистаном матиме серйозні економічні, логістичні та геополітичні наслідки для регіону, і це не омине Китай
Потенційна війна між Індією та Пакистаном матиме серйозні економічні, логістичні та геополітичні наслідки для регіону, і це не омине Китай. Чому? Ну, по-перше, на тлі тарифної війни це несе їм логістичні загрози.
Китайсько-Пакистанський економічний коридор (CPEC) - ключова частина проєкту "Один пояс - один шлях", проходить через контрольовану Пакистаном частину Кашміру. Війна автоматично ставить цю артерію під загрозу. Морські шляхи через Аравійське море та Гвадар також можуть бути заблоковані або стати нестабільними. Окрім того, це вдарить по зовнішній торгівлі Китаю, який є основним торговельним партнером обох країн.
Втрата ринків збуту, порушення поставок сировини (особливо в Пакистані), проблеми з транзитом до Західної Азії через нестабільний регіон - далеко не повний перелік проблем. І це все на фоні тарифної війни з США.
Ну і геополітичні наслідки. Китай, імовірно, буде змушений (явно чи не явно) стати на бік Пакистану, зіпсувавши таким чином остаточно відносини з Індією та її союзниками. А це, у свою чергу, поглибить альянс Індії зі США, Британією та Японією. Тож Китаю прийдеться надовго відкласти мрії про світову гегемонію.
...що погано для Китаю - погано й для Росії, а отже - добре для України
Те, що погано для Китаю - погано й для Росії, а отже - добре для України. Тож уважно спостерігаємо за перебігом подій у цьому регіоні.
Коментарі