В уряді 5-6 ефективних менеджерів радник із науки не потрібен?
Як нам перемогти Росію без розуміння того, які засоби озброєнь будуть актуальні "на завтра", і в які галузі військового виробництва варто вкладатися вже "на вчора"? Ці та багато інших питань міг би ефективно вирішувати радник президента з науки - фахівець, на кшталт віконта Черуелла при Черчіллі під час Другої світової. Велика Британія тоді стала взірцем країни, що блискавично перевела економіку на військові рейки. А що натомість в Україні?
А хто у нашого президента головний з науки?.. Але ж має бути людина - фізик, хімік, фахівець зі світовим ім'ям, інженер, який би радив президенту ухвалювати компетентні рішення з технічних питань, формувати технічну політику країни в роки війни, щоб там нагорі розуміли, які дрони нам потрібні сьогодні, які потрібні будуть завтра, як бомбити Москву, і як побудувати надійну оборону проти шахедів.
...з'явилася якась "технологічна ставка", але хто там засідає, які рішення вони ухвалюють, і як до них достукатися серед моїх колег, розробників дронів... - ніхто не знає
Ми, звичайно, знаємо, що головний - Андрій Борисович Єрмак, але він, здається, не фізик. Ми знаємо, що є у президента п'ять-шість ефективних менеджерів, але ці менеджери - точно не про науку. Ми знаємо, що віцепрем'єр Федоров - айтівець, але це знову про бізнес, а не про технічні питання, хоча команда Федорова і займається, зокрема, дронами. Ми чули, що з'явилася якась "технологічна ставка", але хто там засідає, які рішення вони ухвалюють, і як до них достукатися серед моїх колег, розробників дронів, виробників дронів і користувачів дронів - ніхто не знає.
Радник з науки повинен бути, інакше дилетанти будуть радити дилетантам, що робити з технічних питань, і в підсумку ми маємо те, що маємо - наші дрони майже не долітають до Москви, а ворожі - розносять Харків, Дніпро, Одесу і тероризують Київ.
Через Червелла Черчилль мав зв'язок з іншими вченими, конструкторами, інженерами. І в Британії всі знали, до кого йти з технічних питань
Приміром, у Черчилля таким радником з науки був блискучий фізик, хоча і расист Фредерік Ліндеманн, віконт Черуелл. З ним Черчилль радився з питань літакобудування, розвитку ракетних технологій, створення радарів, боротьби з ворожими ракетами, розробки атомної бомби... Через Червелла Черчилль мав зв'язок з іншими вченими, конструкторами, інженерами. І в Британії всі знали, до кого йти з технічних питань.
У нас відповіді на це питання не знає ніхто. Ні Михайло Федоров, ні Мар'яна Безугла, ні Андрій Борисович, ні п'ять-шість ефективних менеджерів, ні моє військове командування.
Минуло вже 14 місяців, як я підготував коротку аналітичну записку (з конкретними пропозиціями) на півтори сторінки щодо проблем розвитку дронобудування в Україні, і до кого тільки з нею не ходив (неповний список перелічив вище) - усі тільки розводять руками. Мало хто розуміє, що в ній написано. А хто розуміє - радить заховати і нікому не показувати, бо все одно нічого змінити не можна в країні менеджерів, банківських працівників і маркетологів.