Допомоги від Трампа не буде: слід очікувати тиску на Україну
Демократи з останніх сил поспішали надати необхідну допомогу Україні в останні тижні каденції Байдена. Однак - і це вікно можливостей зачинилося. Відмова спікера Джонсона ставити на голосування $24 млрд для України на 2025 означає, що Трамп визначився з пріоритетами, і це точно не ми. Що відбувається?
Ігор Айзенберг постійно пише про американську політику. Так, політика ця прямо впливає на нас. І нічого доброго нам не обіцяє. "Новина зі США. Середа, 4 грудня 2024 року. Спікер Джонсон відмовився розглядати включення у бюджет $24 мільярдів на військову допомогу Україні.
Що це означає? Спікер Джонсон заявив, відповідаючи на запитання кореспондентки української служби Голосу Америки Катерини Лісунової: "Це вже не справа Джо Байдена ухвалювати таке рішення. У нас є новообраний президент, і ми збираємося почекати та взяти на озброєння стратегію нового головнокомандувача щодо всього цього".
Я вже казав, що ухвалення чи не ухвалення нових асигнувань на допомогу Україні у відповідь на запит Білого Дому, буде найточнішим індикатором намірів новообраного президента Дональда Трампа. Тому що спікер Джонсон, який і раніше узгоджував усе, що розглядається чи не розглядається у Палаті Представників з Трампом, тим більше узгоджує абсолютно кожний свій крок із ним зараз, коли новообраний президент готується заступити на посаду.
Трамп на даний момент налаштований на те, щоб припинити допомогу Україні. Принаймні, призупинити її одразу після свого вступу на посаду...
Це рішення свідчить про те, що Трамп на даний момент налаштований на те, щоб припинити допомогу Україні. Принаймні, призупинити її одразу після свого вступу на посаду, для того, щоб тиснути на Україну та вимагати від неї сісти за стіл перемовин з Путіним. Ми наразі не знаємо, чи буде припинення допомоги єдиним методом такого тиску, чи Трамп буде вимагати від України погодитись на російські умови, або умови, які будуть прийнятними для Путіна, щоб він погодився на перемовини.
Ми не знаємо й того, що буде робити Трамп, якщо Путін все одно не погодиться ні на що, крім фактичної капітуляції України. Але ми сьогодні точно знаємо, що Трамп дав спікеру Джонсону вказівку не виділяти нові бюджетні асигнування на допомогу Україні. І з цього можна зробити висновок, що тиснути Трамп збирається саме на Україну.
...йому немає чим тиснути на Путіна, якщо він навіть і бажав би на нього тиснути. Що такого він може запропонувати Путіну, щоб той погодився навіть не на припинення вогню, а на перемовини...
Власне, йому немає чим тиснути на Путіна, якщо він навіть і бажав би на нього тиснути. Що такого він може запропонувати Путіну, щоб той погодився навіть не на припинення вогню, а на перемовини без попередніх умов? Підсилення санкцій? Навряд чи це Путіна залякає, він знає, що йому допоможуть обходити санкції і Китай, і Індія, й інші країни глобального півдня. Поки його економіка функціонує настільки, щоб забезпечити соціальну стабільність у Москві та Санкт-Петербурзі, він нічого не буде міняти у своїй політиці.
Падіння цін на нафту? Трамп не керує цінами на нафту у світі. Ними керують попит та пропозиція. Вони залежать переважно від обсягу видобутку нафти країнами OPEC (до речі, падіння цін на нафту через можливе збільшення видобутку у Саудівській Аравії та інших країнах OPEC призведе до зниження її видобутку у США - просто через те, що зменшиться видобуток сланцевої нафти, собівартість видобутку якої близько $50 за барель).
Свій приїзд 9 травня у Москву? Путін був би задоволений таким приниженням США та Трампа особисто, але не настільки, щоб заради цього відмовитися від своєї мрії про знищення України. Тиснути на Путіна можна лише силою - озброюючи Україну, допомагаючи їй завдавати таких втрат агресору, щоб у нього не було можливостей відновлюватися. Найкращим тиском на Путіна було би надання Україні гарантій безпеки ядерними країнами НАТО та запрошення України до НАТО.
20 січня 2025 року настане час великих випробувань. І для Америки, і для України, і для всього цивілізованого світу
20 січня 2025 року настане час великих випробувань. І для Америки, і для України, і для всього цивілізованого світу. Такий вибір зробили 77,135,225, або 49.9% американських виборців. І ще одне. Україні у будь-якому випадку треба бути твердою у відстоюванні своїх інтересів. Твердою та гідною. Іншого вибору немає. Дякую усім, хто прочитав. Українські Друзі, обіймаю та люблю вас усіх.
Бережіть один одного, дуже вас прошу. Україна є і буде завжди. А зло буде переможене та покаране. І це неодмінно".
Коментарі