"Мавка" зашкварилась? Несеться чергова зрада

Здавалося б, класний український мульт, але ніт – товариство з'ясувало страшне

Зрада! Ужас!

"Мавка. Лісова пісня" передбачувано збирає дофіга грошей і глядачів у прокаті. Зважаючи на серйозні проблеми нашого прокату через війну, це дуже круті результати – майже 25 млн грн за перший вікенд. Це сталося, зокрема, завдяки хорошій промоції і трейлерам, які обіцяли хорошу якість мульта.

Але. Попри це несеться зрада. Товариство з'ясувало страшне: мультик зробили не за оригінальним текстом! Матьонки милі, це позор.

І це ще не все, бо виявилося, що виробники раніше випускали мульт "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила" за Пушкіним і продали його в Росію! Огоооо. Яка бісова несподіванка. Відкрию ще одну таємницю – вони ще багато чого робили і продавали туди і не приховували цього.

Скільки ви можете назвати серіалів, де дія відбувається в Україні і персонажі розмовляють українською?

Щоразу, коли чую про такі відкриття і обурення, я офігєваю. Наші виробники кіно та серіалів лише частково відмовилися від співпраці з Росією після війни. Ви тєлік дивилися взагалі впродовж цих років? Скільки можете назвати серіалів, де дія відбувається в Україні і персонажі розмовляють українською? Бо таке росіянам не продаси. А нашим – ок.

Особливо чудові люди, які пихато називають глядачів, наприклад, проєктів "95 Кварталу" ідіотами, малоросами і хапаються за голову від такого інтелектуального падіння. Себе ж вважають вищими істотами, бо дивляться високодуховні патріотфільми. Але, на жаль, не знають дечого про членів знімальної групи, які разом із патріотфільмом роблять і пропагандистські, мілітарні фільми для росіян.

Найсмішніше, що усі ці стрічки у них виходять у приблизно однаковій стилістиці. Тобто умовно про Петлюру і Берію вони розповідають ідентично.

Виробників великої кількості фільмів, які виходять у прокат, можна звинуватити у співпраці з росіянами після 2014 року. Бо це було норм. Це толерувалося як професійною спільнотою, так і глядачами.

А після 24 лютого раптом щось сталося. Їй-бо. І тут я б хотіла поставити питання. Як ми будемо реагувати на вихід у прокат фільму "Я, Побєда і Берлін" чи "Королів репу"? Перший не бачила, а другий дуже хороший, і я усіляко буду його радити подивитися. Але виробники обох – зашкварена компанія Star Media, яку після вторгнення намагаються якось переназвати і відхреститися від контенту. Бо це пропаганда рівня "Сталін – ефективний менеджер".

Продюсер обох фільмів – Влад Ряшин, який отримав нагороду за патріотичне виховання російської молоді, отримував фінансування від тамтешнього Мінкульту і робив серіали за сценарієм Мединського. А вже під час вторгнення його фільм "Серце Парми" вийшов у лідери прокату в Росії. "Я, Побєду і Берлін" зняла його донька.

Тому моя вам порада: якщо засуджуєте, то засуджуйте усіх – детально вивчайте фільмографію режисера, акторів і продюсерів

І це лиш частина. Тому моя вам порада: якщо засуджуєте, то засуджуйте усіх – детально вивчайте фільмографію режисера, акторів і продюсерів. Щось та й знайдете. Або змиріться з темним минулим авторів, раз усі роки війни воно аж таким темним не вважалося.

Але поспішаю усіх засмутити. Зовсім не факт, що співпраця з російським ринком припинилася.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

02.10.2016 14:41:15Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Автор так і не каже, який це "другий народ" є в Україні ?

В його баченні "етнічна" і "політична" нації є альтернативними моделями або – або. Це не так. Йдеться про різні аспекти однієї держави. Вони доповнюються. В Угорщині також є політична нація, і для доступу до громадянства етнічне походження не потрібне.

Питання в пропорціях. Політична нація може бути етнічно більш чи менш однорідна. Тут Україна справді відмінна від Польщі, але суттєво не відрізняється від Литви чи Болгарії. 78% українців за останнім переписом, щонайменше 85% без врахування окупованих територій. Говорити про якусь "двоядерність" немає підстав.

Росія давно просуває схожі фантазми "двох Україн", найсвіжіший "новоросія".

02.10.2016 15:23:11Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

Між іншим, автор сам собі суперечить, коли стверджує (правильно), що "Більшість етнічних націй мають до 20 відсотків меншин". Це ж ми і маємо в Україні.

02.10.2016 14:55:14Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

І взагалі дивно чому автор прив'язав мову виключно до "етнічного". Ми вже давно не в XIX ст. В сучасній Європі, де є національні меншини – саме офіційна мова є чинником цілісної держави. Кожна європейська країна підтримує свою державну мову як засіб інтеграції. Країни Балтії як корисний приклад для України.

Дивно також, що автор чомусь зарахував Францію до "політичних націй" (в своєму розумінні), і навіть протиставив Німеччині (?). Саме французька мова має ключову державотворчу функцію у Франції. При цьому мови меншин не мають офіційного статусу, лише державна мова функціонує в публічному просторі.
Є навіть окремий Закон про Державну Мову (якого давно бракує Україні !). Автор про це чомусь скромно мовчить.

02.10.2016 15:21:33Zarko86.67.141.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

Нав'язувати Україні "двоядерність" – це білоруський сценарій. Там також проштовхували гасла "дві мови один народ". Результат через 20 років: одна мова – російська. А народ – під тотальним контролем нової російської імперії.

Україна є європейською унітарною країною, яка має національні меншини. І саме європейська модель, від Балтії до Франції, з реальним захистом своєї державної мови, є для нас порятунком.

Ключова потреба – забезпечити перевагу української мови в публічному просторі і в медіа.
Політична нація, і етнічний чинник доповнюються, а не протистоять одне одному. Не треба піддаватись на фальшиві стереотипи.

11.11.2016 15:04:25Крим62.221.62.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти
Zarko,

100% погоджуюсь з Вами.