У п'ятницю, 15 листопада, в окупованій грузинській Абхазії спалахнули протести.
Мітингувальники вийшли на вулиці, виступаючи проти "інвестиційної угоди" з Росією. Про це повідомляє "Ехо Кавказу".
У Сухумі сотні мешканців Абхазії вийшли на протест проти "інвестиційної угоди" з Росією, зібравшись біля будівлі так званого "парламенту". Сьогодні депутати планували розглянути проект цієї "угоди", підписаної наприкінці жовтня у Москві. Згідно з документом, російський бізнес отримує безпрецедентні пільги та можливість реалізовувати свої проекти на території Абхазії.
Повідомляється, що так званий "парламент" вирішив відкласти розгляд проєкту. Проте учасники акції не збиралися розходитися. Протестувальники вимагали, щоб "парламент" проголосував проти його ратифікації. Мітингувальники знесли частину огорожі та зайшли на територію, що прилягає до будівлі "парламенту" в Сухумі.
Між учасниками акції та силовиками виникли сутички. Протестувальники закидали їх яйцями та пляшками. Силовики застосували проти мітингувальників сльозогінний газ і димові шашки.
Близько 15:15 за московським часом протестувальники зламали двері та увійшли до будівлі парламенту. За повідомленням каналу "Республіка", представники силових структур і охорони не перешкоджали їм, а згодом почали залишати будівлю або переходити на бік протестувальників, інформує "Радіо свобода".
Як передає "Апсныпресс", абхазька адміністрація готує документ про відкликання з парламенту законопроєкту, який спричинив народне обурення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд не задовольнив позови щодо виборів у Грузії
Станом на 16:00 за московським часом будівля парламенту перейшла під контроль протестувальників. Їхній лідер Леван Мікаа заявив, що народ залишатиметься в будівлі, доки не буде оголошено про відставку Бжанії.
У столиці Грузії Тбілісі на площі Свободи проходить опозиційний марш протесту. Учасники акції виступають із вимогою проведення повторних парламентських виборів.
Один із лідерів опозиційної партії "Єдність - Національний рух" Паата Манджгаладзе заявив, що насправді народ Грузії переміг на парламентських виборах, але режим намагається вкрасти у нього цю перемогу. За його словами, все залежить від витримки і бажання грузинського народу, а протест і опір повинні тривати.
Коментарі