неділя, 05 січня 2025 21:41

У Чехії пояснили чому не всім громадянам дозволяють приєднатися до ЗСУ у війні проти РФ

У Чехії пояснили чому не всім громадянам дозволяють приєднатися до ЗСУ у війні проти РФ
У Чехії пояснили чому не всім громадянам дозволяють приєднатися до ЗСУ у війні проти РФ. Фото: censor.net

У 2024 році 109 громадян Чехії звернулися до президента Петра Павела із проханням дозволити їм брати участь у війні проти Росії на боці України.

Проте через негативні висновки Міністерства оборони, внутрішніх чи закордонних справ дві третини заяв були відхилені. Про це повідомляє iRozhlas із посиланням на прессекретаря президента Чехії Філіпа Платоша.

Таким чином, дозвіл на участь у війні проти РФ отримали лише 40 осіб, тоді як 74 заяви були відхилені. Серед охочих воювати на боці України були три жінки, а також громадяни, які подавали заявки повторно.

За словами речника президента, спершу заяви розглядає Міністерство оборони Чехії. Воно зазвичай не рекомендує дозволяти участь у бойових діях колишнім військовим, які перебувають у резерві, або тим, хто проходив військову службу раніше. Водночас виключення можливі для осіб із подвійним громадянством чи тих, хто планує служити в арміях країн НАТО.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає від Чехії 500 тисяч снарядів до кінця року - Ліпавський

Після цього Міноборони проводить консультації з МЗС і МВС, а відібрані кандидатури передає президенту для остаточного затвердження.

"Ми аналізуємо заявки з точки зору кримінального права, зокрема перевіряємо, чи не мають заявники судимостей або притягнень до відповідальності, а також розглядаємо їхній зв'язок із силовими структурами. У таких випадках ми не рекомендуємо давати дозвіл", - пояснив речник МВС Чехії Ондржей Кратошка.

Загалом за час президентства Петра Павела було подано 181 заяву на участь у війні проти РФ на боці України. З них лише 60 отримали схвальні висновки трьох міністерств і були затверджені президентом.

Підштовхування України до значних поступок з метою припинення війни лише додасть Росії сміливості, Міхал Куделка попередив країни НАТО.

"РФ витратить, можливо, наступні 10-15 років на те, щоб оговтатися від величезних людських і економічних втрат і підготуватися до наступної мети - Центральної та Східної Європи. Якщо Україна програє або буде змушена ухвалити невигідну мирну угоду, то Росія сприйме це як перемогу", - заявив він.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну у 2022 році має нагадати західним країнам, що Росія є імперською наддержавою з імперськими бажаннями, яка "абсолютно зневажливо ставиться до своїх військових втрат і смертей цивільного населення.

Зараз ви читаєте новину «У Чехії пояснили чому не всім громадянам дозволяють приєднатися до ЗСУ у війні проти РФ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути