пʼятниця, 26 червня 2026 15:15

Румунія підіймала повітряну тривогу через російську атаку дронів

Румунія підіймала повітряну тривогу через російську атаку дронів
Російська Федерація атакувала території поблизу кордонів Румунії. ВПС європейської країни оглошували тривогу. ФОТО: facebook.com/mapn.ro

У Румунії в ніч на п'ятницю, 26 червня, оголошувала повітряну тривогу та піднімала вертоліт для моніторингу повітряних цілей поблизу кордону на тлі атак РФ по Одещині.

У Міністерстві національної оборони Румунії пояснили, яке місто було під загрозою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безпілотники атакували хімічний завод у Тульській області РФ

Як зазначили у відомстві, румунський військово-повітряний гелікоптер IAR 330 Puma піднімали у повітря о 03:57. Він відстежував повітряні цілі на відстані 31 км на схід від міста Суліна.

Національний військовий командний центр повідомив Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про необхідність запровадження заходів оповіщення населення на півночі повіту Тулча. Жителям на півночі повіту надіслали повідомлення системи RO-Alert.

За підсумками огляду, випадків несанкціонованого порушення повітряного простору Румунії не виявили. Також не зафіксували падіння на землю будь-яких літальних апаратів.

Повітряну тривогу припинили о 04:23.

Міністерство національної оборони поінформвало союзні структури про ситуації, спричинені атаками РФ по цивільних об'єктах та інфраструктурі України поблизу річкового кордону з Румунією.

У п'ятницю, 5 червня, біля румунського порту Констанца вибухнув морський дрон.

У цей день, вранці, близько 06:00 ARSVOM (румунське агентство з порятунку людей на морі) повідомило про присутність дрона в порту. Коли стало зрозуміло, що дрон може вибухнути, персонал порту Констанца та людей з найближчих районів завчасно евакуювали. Далі відбувся інцидент із вибухом дрону.

Зараз ви читаєте новину «Румунія підіймала повітряну тривогу через російську атаку дронів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути