Країни Організації Північноатлантичного договору (НАТО) мають намір значно посилити оборонно-промислове співробітництво. Нові контракти на стадії підготовки. Частину з них планують підписати 7-8 липня в Анкарі (Туреччина) під час саміту країн-союзників.
Про це повідомив 25 червня генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час візиту до Вашингтона, США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не триватиме вічно": у НАТО заявили про створення Україною вікна можливостей у війні проти РФ ціною великих жертв
За його словами, НАТО прагне наростити перевагу в оборонно-промисловій сфері (ОПК) над Росією.
Рютте зазначив, що у Туреччині над цим працюють близько 3 тис. компаній ОПК. Під час саміту в Анкарі наступного місяця планується великий день оборонної промисловості.
"Ви побачите величезну кількість нових контрактів, листів про наміри, а також підписання великих угод", - повідомив генсек НАТО.
Рютте загадав про Росію, заявивши про рішучість Альянсу у досягненні переваги в оборонному виробництві.
Марк Рютте відвідав столицю США з метою налагодження контактів між адміністрацією Дональда Трампа та союзниками у Європі напередодні саміту в Туреччині, який відбудеться 5-7 липня. Раніше взаємини сторін охопили суперечки та непорозуміння, які виникли після відмови низки країн допомагати Сполученим Штатам у військовій операції проти Ірану. Частина суперечок була також пов'язана з питанням розблокування Ормузької протоки.
Генсек НАТО особисто поїхав до США, щоб переконати чинного президента не скорочувати військову присутність у Європі. Марк Рютте застосував лестощі на кшталт "лідером вільного світу" та статистику.
Україна перед самітом НАТО почується упевнено: надійшов перший транш € 3,2 млрд кредиту від ЄС (€ 90 млрд), є досягнення у Криму, підтримка європейців і заохочення від Трампа. Визначальним стане рішення Альянсу про $70 млрд щорічної допомоги Україні, на чому наполягає Київ. Від 24 червня його позицію поділяють і європейці - крім Польщі.




















Коментарі