
Китай висловив протест Європейському Союзу за включення його компаній та фінансових установ до 18-го пакету антиросійських санкцій.
Пекін вживатиме необхідних заходів для захисту їхніх інтересів, йдеться в заяві Міністерства торгівлі КНР у відповідь на запроваджений ЄС 18-й пакет санкцій проти Росії за її вторгнення в Україну.
"Китай неодноразово висловлював Брюсселю заяви та протести через покарання китайських компаній за їхню співпрацю з росіянами, проте Євросоюз проігнорував такі протести і знову включив кілька юридичних осіб із КНР до списку 18-го раунду санкцій проти РФ. Китай висловлює різке невдоволення та рішучий протест проти таких дій і послідовно виступає проти односторонніх санкцій, які не мають підстав у міжнародному праві та не схвалені Радою Безпеки ООН", - зазначається в заяві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС ухвалив новий пакет санкцій: Брюссель обмежив нафту, банки й оборонку РФ
Подібні дії ЄС суперечать духу домовленостей між лідерами Китаю та ЄС і матимуть серйозний негативний вплив на торгово-економічні відносини та фінансову співпрацю між Китаєм і Євросоюзом.
"Китай закликає ЄС негайно припинити свою неправильну практику включення китайських підприємств та фінансових установ до санкційних списків і вживатиме необхідних заходів для надійного захисту законних прав та інтересів китайських компаній", - застерегли в Мінторгівлі КНР.
Якими можуть бути заходи Пекіна у відомстві не уточнили.
Європейський Союз у рамках 18-го пакету санкцій проти Росії вперше запровадив обмеження щодо китайських банків. До санкційного списку потрапили дві фінансові установи з Китаю, які, за даними слідства, сприяли обходу обмежень і підтримували економічну взаємодію з Кремлем.
Минулого тижня під антиросійські санкції потрапили також чотири китайські компанії - Zhu Jiang Shipmanagement, ACE Electronic HK (обидві зареєстровані у спеціальному адміністративному районі Гонконг), та Wuhan Global Sensor Technology і Shandong ODES Industry із материкового Китаю.
Коментарі