Місяць тому у вінничанки Ірини Гугляк через перепад напруги згоріли новий холодильник та морозильна камера.
— Прийшла з роботи, коли дивлюся, лампа на кухні засяяла сильно, а холодильник став деренчати. Кинулася виключати все з розеток, та холодильник більше не включився, — згадує вона.
Майстер сказав Ірині, що техніка зламалася через перепад напруги. Ремонт обійшовся у 438 грн.
— Звернулася до знайомого юриста, — продовжує жінка. — Він порадив писати заяву до суду. До того у мене в холодильнику зіпсувалися продукти. Буду вимагати, щоб електромережі повернули гроші за ремонт техніки та зіпсовані продукти.
Щоб скласти акт про зіпсовані продукти, Ірина покликала чотирьох сусідів та голову вуличного комітету. У їхній присутності склали перелік усього, що зіпсувалося, на суму 230 грн.
— Як тільки заберу холодильник із ремонту, поставлю стабілізатор на всю хату, — розмірковує потерпіла. — Дорого, канєшно. Хороший стабілізатор коштує десь 1000 гривень.
Юрій Савченко із села Демидівка Жмеринського району встановив удома стабілізатор напруги рік тому. Проте холодильник також зламався через часті вимикання електроенергії.
— Бувало, по два-три рази на день відключали електрику, — каже він. — Або так лиш відключать — знову ввімкнуть. Часом сусід умикає сварочний апарат. Тоді світло блимає, відповідно і перепади сильні. Зо три місяці тому холодильник став показувати мінусову температуру і в морозилці, і в холодильнику.
Ніколи нема 220 вольт. То 180, то 250, то 200
На стабілізаторі висвічується напруга, яка подається з мережі.
— Ніколи нема 220, — показує Юрій. — То 180, то 250, то 200, але через стабілізатор подається нормальна напруга 220 вольт.
Торік у червні в 34-річного Олександра Кирилюка з Гайсина зламався телефон "Сайрис 216" із функцією визначення номера.
— Тоді був сильний вітер, гроза, — розповідає Кирилюк, — а ми не вийняли телефон із розетки. Ось він і вмер. Був стрибок напруги. Можливо, через перехрещення проводів. А може, блискавка попала у лінію електромереж. До працівників РЕМу навіть не зверталися. Ми занесли телефон у ремонт, заплатили 50 гривень, і він працює.
У селах Бубнівка і Огіївка побутову техніку ремонтували за рахунок Гайсинських електромереж. Вона зламалася навесні цьогоріч через пошкодження трансформаторної підстанції.
— Під час грози перепади напруги відбуваються часто, — говорить директор Гайсинських електромереж Євген Вдовиченко, 35 років. — Торік у селі Карбівка внаслідок прямого попадання блискавки в лінію електропередач вийшло з ладу обладнання як у споживачів, так і в нас. У таких випадках ми радимо людям звертатися у відділ із надзвичайних ситуацій райдержадміністрації. Якщо це пов"язано із природним лихом, то комісія з участю представників органів місцевого самоврядування складає акт і тоді збитки відшкодують за державний рахунок.
Коментарі