"По центру села неможливо пройти. Вонь стоїть така, що на рвоту тягне", — розповідає Галина Білоус, 39 років, із Ометинців Немирівського району. Спускається до греблі між Сільським та Яреминим ставками.
Біля берегів Сільського плаває риба черевцем догори. Особливо багато зібралося поблизу греблі. Вода позеленіла, вкрилася піною.
— Мені здається, це електричними вудочками рибу побили заїжджі гастрольори, — каже 76-річний Микола Волошенюк. — Тиждень назад були вночі. Більшу вибрали, а малу лишили. Оце вона і спливла.
Від берега у бік греблі прямує 55-річний Едуард Бабаєв із вудкою.
— Спіймав сім карасів за весь ранок. Багато риби повиздихало. Кажуть, через жару.
У Державній екологічній інспекції підтвердили, що риба справді гине від спеки.
— Їй бракує кисню. По руслу Південного Бугу на глибині вимірювали температуру, то там більше 20 градусів. Це дуже висока для риби, — зазначає Юрій Кислов, 33 роки, вінницький міжрайонний природоохоронний прокурор. — Для збагачення киснем можна орендарям та власникам ставків запропонувати аерування води. Є спеціальні установки, такі, як в акваріумах, тільки більші. Усю загиблу рибу слід зібрати та утилізувати на спеціальному скотомогильнику. Має бути присутній ветеринарний лікар. Потім для знезараження води можна кинути у ставок трохи вапна.
Зафіксували випадки загибелі риби у Вінницькому, Погребищенському та Козятинському районах.
Голова Ометинецької сільради Надія Довженко, 52 роки, говорить, що така ситуація по всій області:
— Я спілкуюся з іншими сільськими головами. Кажуть, страшне що на ставках робиться. Найбільше постраждали товстолоби й карасі. А коропи, може, в намул якось зариваються. Бо їх менше вспливає. Кілька чоловіків із села вже погодилися збирати дохлу рибу. Взяли лодку, будемо зачищати. А в екологію не будемо звертатися. Вони тільки штраф вліплять, а нічим не допоможуть.
— При таких обставинах штраф не виписують, — заперечує 37-річний Олег Ящук із Державної екоінспекції у Вінницькій області. — Штрафують, якщо водойми забруднені шкідливими викидами.
Коментарі