Перший урок для учнів фізико-математичного факультету Тиврівського ліцею провів 1 вересня голова Вінницької облдержадміністрації 47-річний Олександр Домбровський.
— Нині хорошому спеціалістові необхідно володіти сучасними технологіями та вільно спілкуватися хоча б однією іноземною мовою, — повчав старшокласників губернатор. — Також раджу вам визначити мету в житті і знайти найкоротший шлях до неї.
Учні посоромилися ставити запитання губернаторові. Натомість батьки цікавилися, як відбуватиметься незалежне оцінювання знань наступного року, чи не буде обмежено кількість пільговиків, які вступають до вузів.
Тиврівський ліцей належить до сотні найкращих навчальних закладів України. 90 відсотків випускників закладу вступили до ВНЗ.
До першого класу Вінницької школи-ліцею N7 віддав доньку начальник обласного управління економіки Андрія Гижка, а колишній народний депутат Володимир Скомаровський — свою онуку.
— Наші вчителі на зірковість батьків не зважають, — каже директор закладу Олександр Сухомовський, 64 роки. — У нас усі учні рівні, головне — щоб училися. За рейтингом зовнішнього оцінювання наша школа у трійці лідерів, тому охочих навчатися у нас багато. Навіть уже два перших класи на наступний рік набрали. Свою онуку Маргариту на підготовку до першого класу записав ще торік.
До школи N1, яка також належить до лідерів, цьогоріч пішов онук Василя Жердецького, заступника голови обласної ради.
Наші вчителі на зірковість батьків не зважають
Заступник начальника відділу у справах неповнолітніх вінницького управління міліції Оксана Бахмат віддала 6-річного сина Нікіту до школи N31.
— Вона розміщена неподалік від нашого будинку, — розповідає Оксана. — Старший син 9-річний Артем теж там навчається. Тому знаю, що школа хороша. На підготовку обох до навчання витратила десь 1300 гривень. Кожному на базарі купила по новому шкільному костюму. На Нікіту більше грошей пішло. Бо по програмі для першокласників усяких дрібниць більше треба. Вважаю, що з шести років дітей ще рано віддавати до школи.
Донька-першокласниця Олександра Кутового, керівника прес-служби управління Міністерства надзвичайних ситуацій у Вінницькій області, навчатиметься у профільному класі цивільного захисту при школі N 22.
— Там, крім стандартного навчання, багато уваги приділяють основам безпеки життєдіяльності, — каже Кутовий. — Можна сказати, що це початок продовження династії. Катя ж зі мною з трьох років виїздила на пожежі. Не було на кого її залишити. Готували доньку до першого класу з усіма родичами. Хто портфель подарував, хто ще щось.
Керівник приватного підприємства "Архітектор", якого неофіційно вважають першим мільйонером у Гайсині, 57-річний Михайло Паращук віддав до першого класу школи N1 свою онуку Юлю.
— На перший дзвоник ходили з Юлічкою всі разом — бабушки, дєдушки, мама і папа. Потім погуляли в парку, сфотографувалися, а відзначали вдома — наші жінки накрили розкішний стіл. Школу ні за якими рейтингами не вибирали, просто до неї ближче ходити, та й усе. Думаю, що вчителі скрізь однакові — головне, щоб дитина хотіла вчитися. Я із свого досвіду можу сказати, що з сільських шкіл також виходять великі люди. Щодо вчительки, то навіть не знаю, як її звати. На підготовку до навчання витратили небагато, бо перший клас буде при дитячому садку. Я, наприклад, тільки одне запам"ятав — що спортивний костюм 200 гривень коштує.
У класі має бути не менше 29 учнів
18 учням вінницької школи N10 за тиждень до початку навчання порадили шукати іншу школу.
— Сказали, що наш клас закривають, — каже 15-річна Катерина Крутікова. — У нас ще в дев"ятому було 33 людини. А цього року залишилося 18. Усі інші пішли вчитися до технікумів.
Мерія Вінниці цьогоріч розробила антикризові заходи по навчальних закладах. Наповненість у класах має бути не менше 29 осіб. Так планують зекономити на зарплаті вчителів.
— Ті класи, які мають меншу кількість учнів, об"єднують з іншими класами, — пояснює директор школи N10 Світлана Куца, 38 років. — У місті 36 шкіл. Наш десятий клас серед усіх єдиний, в якому найменша кількість учнів. І він у нас один. Об"єднувати немає з ким.
Переводити дітей в інші школи батьки відмовилися.
— Та і ми були проти, — зауважує 15-річна Мирослава Жук. — Тут з першого класу, звикли до вчителів, однокласників. Живемо рядом.
— Кілька разів переходила в різні школи. Тому знаю, як воно важко вживатися в нові колективи, — додає однокласниця Валерія Бринза. — До сусідньої 33-ї школи погодилися забрати нас усіх. Але ми не захотіли.
Батьки пішли до мера Володимира Гройсмана просити, аби клас залишили.
— Нам пішли на поступки, дозволили залишити клас, — радіє Світлана Куца.
До школи N10 на навчання цьогоріч піде 640 осіб.
— Набрали два перших класи по 28 учнів, — усміхається Куца.— Будемо сподіватися, що далі народжуватиметься більше діток. Уже зараз у садочки черги. Наша школа розрахована на 1400 учнів.
Коментарі