середа, 09 грудня 2009 07:18

Туристи перестали їхати до Тернополя

Автор: фото: Олена ДЗІК
  Переповнені сміттям контейнери на бульварі Тараса Шевченка в центрі Тернополя. Поряд знаходиться Центральний універсальний магазин
Переповнені сміттям контейнери на бульварі Тараса Шевченка в центрі Тернополя. Поряд знаходиться Центральний універсальний магазин

"Надоїла така робота влади. Брехня на брехні та брехнею поганяє. П"ятий місяць не можуть вирішити проблему зі сміттям. Ми у жек щомісяця 100 гривень платимо. Не платиш вчасно — дзвонять, нагадують. А за що гроші віддаємо?" — обурюється тернополянка Надія Палиця, 55 років.

Вона продає газети неподалік обласного краєзнавчого музею у центрі міста. За кілька кроків — два переповнені сміттєві контейнери.

— Холодно, хоч смороду не чути, — каже Надія Володимирівна.

У мікрорайоні Дружба люди викинули кілька мішків із непотребом на тротуар біля проїжджої частини. Відходів у дворах щодня більшає, баки повні, пакети зі сміттям лежать біля них.

За кілька метрів від центрального універмагу — три переповнені контейнери.

— Уся влада загалом винна — і міська, й обласна, і всеукраїнська. Але найбільше наші — мер і компанія. Бо скільки є міст, а чогось тільки у нас такі проблеми, — переконаний 23-річний Володимир Стерлюк.

Туристи перестали їхати до Тернополя.

— Це катастрофа. Бізнес упав до нуля. Люди бояться, бо сміття грозить інфекційними хворобами. А ще епідемія грипу була, — пояснює Лідія Королюк, 54 роки, директор турфірми "Оксамит КЛ". — Торік за листопад–грудень до нас приїхали 200 туристів, були заявки на січень. Тепер ніхто не їде.

7 грудня міська рада створила комунальне підприємство "Екоресурси". Воно збиратиме і сортуватиме непотріб. Сміттєсортувальну лінію вартістю 14 млн грн за вказівкою уряду встановлять у Тернополі, але належатиме вона столичному підприємству "Екокомресурси". Місто не сплачуватиме податку за користування лінією, тарифи на вивезення твердих побутових відходів для тернополян не зміняться.

— Лінія нова — фактично в целофані. Зараз в Івано-Франківську, де здійснювалася її комплектація. Потужність 100–120 тисяч тонн на рік. Забезпечить сортування сміття з Тернополя і Тернопільського району. На 100 відсотків відповідає нашим потребам, — говорить Юрій Чижмарь, голова Тернопільської облдержадміністрації.

Нове підприємство розташують на території "Тернопільводоканалу" на вул.  Об"їзній, 4а. Відсортований непотріб звозитимуть на полігон у село Миролюбівку Тернопільського району. Обласна влада виділила для цього ділянку в 6 га.

28 листопада жителі села Малашівці Зборівського району Тернопільщини вдруге перегородили дорогу сміттєвозам. Насипали на дорозі купи піску, поставили шлагбаум. Раніше відходи з обласного центру звозили на тутешнє звалище. Його вважають офіційно закритим із 1997 року.

Зараз ви читаєте новину «Туристи перестали їхати до Тернополя». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути