"Надоїла така робота влади. Брехня на брехні та брехнею поганяє. П"ятий місяць не можуть вирішити проблему зі сміттям. Ми у жек щомісяця 100 гривень платимо. Не платиш вчасно — дзвонять, нагадують. А за що гроші віддаємо?" — обурюється тернополянка Надія Палиця, 55 років.
Вона продає газети неподалік обласного краєзнавчого музею у центрі міста. За кілька кроків — два переповнені сміттєві контейнери.
— Холодно, хоч смороду не чути, — каже Надія Володимирівна.
У мікрорайоні Дружба люди викинули кілька мішків із непотребом на тротуар біля проїжджої частини. Відходів у дворах щодня більшає, баки повні, пакети зі сміттям лежать біля них.
За кілька метрів від центрального універмагу — три переповнені контейнери.
— Уся влада загалом винна — і міська, й обласна, і всеукраїнська. Але найбільше наші — мер і компанія. Бо скільки є міст, а чогось тільки у нас такі проблеми, — переконаний 23-річний Володимир Стерлюк.
Туристи перестали їхати до Тернополя.
— Це катастрофа. Бізнес упав до нуля. Люди бояться, бо сміття грозить інфекційними хворобами. А ще епідемія грипу була, — пояснює Лідія Королюк, 54 роки, директор турфірми "Оксамит КЛ". — Торік за листопад–грудень до нас приїхали 200 туристів, були заявки на січень. Тепер ніхто не їде.
7 грудня міська рада створила комунальне підприємство "Екоресурси". Воно збиратиме і сортуватиме непотріб. Сміттєсортувальну лінію вартістю 14 млн грн за вказівкою уряду встановлять у Тернополі, але належатиме вона столичному підприємству "Екокомресурси". Місто не сплачуватиме податку за користування лінією, тарифи на вивезення твердих побутових відходів для тернополян не зміняться.
— Лінія нова — фактично в целофані. Зараз в Івано-Франківську, де здійснювалася її комплектація. Потужність 100–120 тисяч тонн на рік. Забезпечить сортування сміття з Тернополя і Тернопільського району. На 100 відсотків відповідає нашим потребам, — говорить Юрій Чижмарь, голова Тернопільської облдержадміністрації.
Нове підприємство розташують на території "Тернопільводоканалу" на вул. Об"їзній, 4а. Відсортований непотріб звозитимуть на полігон у село Миролюбівку Тернопільського району. Обласна влада виділила для цього ділянку в 6 га.
28 листопада жителі села Малашівці Зборівського району Тернопільщини вдруге перегородили дорогу сміттєвозам. Насипали на дорозі купи піску, поставили шлагбаум. Раніше відходи з обласного центру звозили на тутешнє звалище. Його вважають офіційно закритим із 1997 року.
Коментарі