Рік тому було створене Координаційне бюро з підготовки Євро-2012 при Кабінеті Міністрів. Минулого тижня зустрілися з його керівником 34-річним Іллею Шевляком.
— Головне, створена система управління — скоординована робота всіх органів виконавчої влади. Відбулися перші парламентські слухання з підготовки до турніру. Ухвалений закон про Євро-2012 передбачив деякі нововведення. Зокрема можливість викупу об"єктів приватної власності за рахунок держбюджету. Таким прикладом став викуп людських земельних ділянок для будівництва терміналу в Львівському аеропорту.
Які найпроблемніші моменти лишаються?
— Підготовка аеропортів і спорудження львівського стадіону. Були дискусії щодо коригування проекту арени. Але нарешті підписали тристоронню угоду між генпідрядником, мером і консультантом — німецькою компанією "Ренеком". Тож процес рухатиметься швидше.
У Києві роботи з реконструкції Республіканського стадіону йдуть за графіком, узгодженим із УЄФА. А це — ключовий об"єкт для отримання Києвом права на проведення фіналу Євро.
Як розв"язують проблеми з терміналами в аеропортах Львова і Донецька?
— По Львівському аеропорту Кабмін передав функцію замовника облдержадміністрації. Вона розробила графік будівництва злітної смуги й нового терміналу. Обіцяє до кінця року пришвидшити роботи.
У Донецьку злітна смуга готова на 70 відсотків. Проект терміналу презентували експертам УЄФА, розпочали підготовчі роботи. Першу чергу планують увести в експлуатацію до кінця 2011 року. Його площа буде близько 40 тисяч квадратних метрів з пропускною спроможністю біля тисячі пасажирів за годину.
Політична нестабільність загрожує підготовці до турніру?
— Євро — поза політикою. Це неодноразово підтверджувало голосування у Верховній Раді. Законопроекти щодо Євро приймали за консенсусу майже всіх фракцій. Бо усі розуміють важливість і актуальність цього проекту. Це не просто імідж держави, а проект, який дозволяє модернізувати інфраструктуру країни. А головне: збудоване залишиться для наших громадян.
Як співпрацюєте з Польщею?
— Тримаємо тісні зв"язки з державним підприємством PL-2012, яке відповідає за підготовку чемпіонату в Польщі, та міністерством спорту. Погоджуємо дії з підготовки інфраструктури, підготовки волонтерів, інформаційне забезпечення, охорону порядку.
Чи вивчаєте досвід країн, що проводили чемпіонати Європи з футболу?
— Так, насамперед, Португалії, Австрії і Швейцарії. Я був у Відні. Вивчив багато проектів, які можна реалізувати в нас. Але після того, як у грудні виконком УЄФА підтвердить проведення чемпіонату у чотирьох українських містах.
Турнір стане можливістю інтеграції України в Європу
У скільки нам обійдеться Євро?
— Програма підготовки передбачає використання 126 мільярдів гривень. Із них близько 33 із державного і 7 мільярдів із місцевих бюджетів. Вони підуть на основні інфраструктурні проекти. Решта — приватні інвестиції.
Що Україна отримає від чемпіонату?
— Зросте інтерес до країни — збільшиться потік туристів. А це розвиватиме сфери послуг, малий і середній бізнес. Новий стимул отримає готельне господарство. Нарешті, поліпшиться підмочений політиками імідж країни. Турнір стане можливістю інтеграції України в Європу через спілкування уболівальників із нашими громадянами.
Коментарі