Чверть чаші стадіону "Олімпійський" у центрі Києва наче вирізана. Замість трибун, які були на цьому місці, велетенська "дірка". Будівельники розібрали і вивезли частину арени, викопавши на її місці яму. Її площа зо 0,5 га і глибина 10 м.
На місці вирізаних трибун будують віп-зону. Буде кубічної форми, триповерхова, матиме два ліфти і підземний паркінг.
Національний спортивний комплекс "Олімпійський" реконструюють упродовж року. Вся територія стадіону перекопана уздовж і впоперек. Основні будівельно-монтажні роботи повинні завершити в грудні 2010-го. Керівники кажуть, що за рік виконали найважчу і найбруднішу роботу.
— Задіяні 1,5 тисячі чоловік і 180 одиниць будівельної техніки, — каже Микола Селюк, президент компанії "Київміськбуд", яка реконструює арену. — Свої послуги надають 120 проектних і будівельних організацій. Після Нового року працюватимемо у три зміни. Аби встигнути завершити роботи до грудня 2010 року.
Обладнання для освітлення, каналізації, зв"язку й відеонагляду закуповуватимуть вітчизняне. За кордоном, у Німеччині, робитимуть лише покрівлю для київського стадіону. Але монтуватимуть її українці.
— Німці спершу дали простий проект крівлі, — розказує Микола Рабочий, 38 років, головний спеціаліст "Київміськбуду" з реконструкції "Олімпійського". — Ми сказали, що самі її монтуватимемо. А вони хотіли контракт на цю роботу, додали в проект хитрощів. Але ми придумали, як ці хитрощі обійти. Тоді вони додали нові вузли, шарніри. Ми знову почухали голови й знайшли вихід, як монтувати усе власноруч. Але для цього доведеться закупити деяке обладнання в Польщі.
Зі слів міністра з питань сім"ї, молоді та спорту Юрія Павленка, роботи на об"єкті виконують за графіком. За рік із бюджету витратили 850 млн грн, у січні уряд перерахує ще 200 млн. За виділені кошти зі стадіону вивезли 269 тис. кубометрів ґрунту, демонтували й вивезли 12 тис. кубометрів залізобетону, забили 3423 палі та 1633 металеві шпунти. Також побудували новий колектор, забетонували підмурки нижнього ярусу.
Коментарі