23 лютого у російському Сочі завершилися зимові Олімпійські ігри. Відзначаємо їх основні моменти.
Україна здобула перше "золото" за 20 років
До Ігор у Сочі ми мали тільки одну золоту нагороду зимових Олімпіад. Це було в норвезькому Ліллехаммері 1994 року. Тоді українці вперше виступали як незалежна команда. Турнір фігуристок-одиночниць виграла Оксана Баюл.
Далі не було не те що золотих медалей, а навіть шансів на них. Хіба що 2002-го сподівалися на біатлоністку Олену Зубрилову. Але не вгадали з підготовкою, і турнір вона провалила.
Напередодні Ігор у Сочі у нас була майже гарантована медаль у жіночій біатлонній естафеті. Українська команда мала найзбалансованіший склад і була одним із лідерів сезону. Але говорити виключно про перше місце було б зухвало.
Та дискваліфікація російського лідера Ірини Старих через допінг, неоптимальна форма норвежки Тури Берґер і не надто успішний виступ українок у індивідуальних перегонах, крім перших, допомогли нам в естафеті. Без Старих росіянки не змогли додати і стати першими. Швидка Берґер на четвертому етапі естафети не наздогнала Підгрушну. А головне — наші спортсменки мобілізувалися і не залишили суперницям шансів.
"Бронза" Віти Семеренко
На другий день Олімпіади Україна мала нагороду. У спринтерських біатлонних перегонах серед жінок третє місце посіла Віта Семеренко. На успіх когось із наших очікували, але у Віти було менше шансів через посередні минулі результати.
У наступних перегонах — переслідування Валентина Семеренко була близька до другого місця, але не втрималася й на четвертому.
Шосте місце Олександра Абраменка
Крім біатлону, ми могли сподіватися на фристайл. Тут, в акробатиці, виступав Олександр Абраменко з Миколаєва. За сприятливих умов міг стати бронзовим призером. Не вийшло, але підсумкове шосте місце — також пристойний результат.
Відмова від участі Богдани Мацьоцької
Останні дні Олімпіади для українців відійшли на другий план через розстріл протестувальників на Майдані. У зв'язку з цим гірськолижниця Богдана Мацьоцька відмовилася від подальшої участі в Іграх. Вона виступила у двох видах змагань, а перед третім заявила:
— Ми, члени Національної олімпійської збірної Богдана Мацьоцька та Олег Мацьоцький (батько і тренер спортсменки. — "ГПУ"), вкрай обурені останніми діями президента України Віктора Януковича. Замість того щоб вирішити конфлікт переговорами з Майданом, на що ми всі сподівалися, їдучи на Олімпійські ігри, він утопив у крові останні надії українців. На знак солідарності з борцями на барикадах Майдану та на знак протесту проти бандита президента і його холуйського уряду ми відмовляємося від подальшого виступу на Олімпійських іграх-2014.
Провал хокейної збірної Росії
У найпрестижнішому виді змагань — чоловічому хокеї провалилася збірна господарів. Росіяни "вилетіли" у чвертьфіналі. "Золото" вдруге поспіль здобула збірна Канади, "срібло" — у Швеції, "бронзу" виграла фінська команда.
Зняття Євгена Плющенка
Олімпійський чемпіон-2006 з фігурного катання не мав їхати на Ігри, адже поступився у національному чемпіонаті 18-річному Максимові Ковтуну. Але за рішенням тренерської ради на Олімпіаду поїхав 31-річний Плющенко. Він виграв турнір у командних змаганнях, а перед одиночними відмовився від участі. Причина — травма спини. Росія залишилася без свого представника у виді, де вигравала з 1994-го по 2006 рік. Переміг японець Ханю. Компенсацією для господарів стало "золото" Аделіни Сотникової серед фігуристок-одиночок.
Уродженці України вигравали медалі для інших країн
Володимир Григор'єв із Шостки, що на Сумщині, ніс прапор України на закритті Ігор-2006. Наступного року спортсмен, який спеціалізується на шорт-треку, переїхав до Росії. У Сочі здобув дві нагороди: "золото" естафети та "срібло" на дистанції 1000 м.
Тетяна Волосожар із Дніпропетровська стала дворазовою олімпійською чемпіонкою з фігурного катання. У складі Росії вона перемогла в командному турнірі та змаганні спортивних пар. Третьою у цьому виді була "німкеня" Альона Савченко, яка народилася в Обухові на Київщині.
Два фристайлісти, уродженці України, принесли "золото" Білорусі. Це Антон Кушнір із Донеччини та рівнянка Алла Цупер.
Коментарі